Жіноче безпліддя – не вирок - Lita

Жіноче безпліддя – не вирок

22 Грудня 2021

На жаль, багато жінок чують діагноз “безпліддя” і їх одразу охоплює паніка та тривога. За статистикою, близько 15% пар в Україні стикаються з проблемами зачаття і це число з кожним роком зростає. Проте проблема безпліддя актуальна не лише в нашій країні, а й у всьому світі.

Жіноче безпліддя – це діагноз, який ставлять, якщо вагітність не настає протягом 1 року регулярного статевого життя.

Жіноче безпліддя може бути:

  • Первинним – якщо жінка раніше не була вагітна. Причини: порушення менструального циклу, порушення роботи ендокринної системи, вроджені патології матки та ін. Лікування – консервативна терапія. Причини: гінекологічні захворювання, аборти, гормональні порушення та ін.
  • Абсолютним – вагітність неможлива через відсутність матки або інших статевих органів. У цьому випадку лікар може рекомендувати вдатися до послуг сурогатної мами.

Які причини жіночого безпліддя?

Серед поширених причин жіночого безпліддя:

  • хірургічні втручання, пов’язані з репродуктивною системою, аборти;
  • гінекологічні та інфекційні захворювання;
  • ендокринні порушення;
  • часті стреси;
  • зайва вага;
  • несумісність партнерів;
  • погана екологія;
  • вік жінки.

Серйозною причиною жіночого безпліддя також є гіперпролактинемія, недостатність роботи яєчників, синдром полікістозних яєчників, гіпо- або гіпертиреоз, гонадотропна недостатність.

Насправді причин жіночого безпліддя дуже багато і їх може бути у пацієнтки одразу кілька. Визначення справжньої причини безпліддя – важливий етап на шляху до успішного одужання та зачаття малюка. Для діагностики використовують сучасні методи діагностики: лабораторні, ультразвукові, ендоскопічні.

Методи лікування жіночої безплідності

У наш час діагноз “жіноча безплідність” – це не вирок. В Україні існують ефективні методи лікування цього діагнозу, тому не варто зневірятися. Важливо, знайти досвідченого лікаря і суворо дотримуватися його рекомендацій.

Існують кілька методів лікування жіночого безпліддя: медикаментозне та хірургічне (лапароскопія, гістероскопія). Також є і допоміжні методи лікування безпліддя у жінок – ЕКЗ, внутрішньоматкова інсемінація, донорство ооцитів (яйцеклітин), сурогатне материнство. У клініці репродуктивної медицини “LITA” представлені сучасні методи лікування жіночого безпліддя. Тут працюють провідні спеціалісти з багаторічним досвідом роботи. Для кожної пацієнтки вони зможуть підібрати індивідуальний план лікування, внаслідок якого жінка зможе відчути радість материнства.