Ви з вашою коханою мрієте про дитину, але втілити мрію в реальність не вдається? У наш час це не проблема і діагноз “чоловіче безпліддя” більше не повинен вас лякати. Краще продовжуйте читати сьогоднішній огляд, щоб з’ясувати найпоширеніші причини безпліддя та методи їх лікування, якщо хочете почути заповітне слово “тато”.
Що потрібно знати про методи лікування
Чоловіче безпліддя буває первинним і вторинним, причинами якого може бути одне або кілька захворювань:
- Зниження активності сперматозоїдів або їхньої кількості.
- Азоспермія, за якої сперматозоїди не виробляються взагалі.
- Інфекція або запалення яєчок.
- Вроджені дефекти репродуктивної системи.
- Проблеми з еякуляцією.
- Проходження хіміо- або променевої терапії.
- Генетичні захворювання.
- Гормональні порушення.
- Прийом певних ліків.
У деяких випадках ознакою нездатності зачати дитину є проблеми з еякуляцією або ерекцією, зниження статевого потягу, болісні відчуття або запалення в ділянці яєчок. Тому лікування чоловічого безпліддя починається з повної діагностики організму чоловіка і його репродуктивної системи. Процес охоплює здачу аналізу крові на гормони і сперми на кількість і рухливість сперматозоїдів, а в деяких випадках може знадобитися ультразвукове дослідження для оцінки стану репродуктивних органів.
Після визначення причини безпліддя лікар спершу порекомендує гормональну медикаментозну терапію. Якщо після заданого періоду часу вона не дасть результату, може бути призначено оперативне втручання, коли причиною виступає варикоцеле або непрохідність урогенітального тракту. Але якщо не спрацьовує жоден із методів, репродуктолог запропонує парі перейти до однієї з допоміжних репродуктивних технологій.
Серед тих, що може запропонувати лікар – внутрішньоматкова інсемінація, ЕКЗ або інтрацитоплазматична ін’єкція сперматозоїда. Вибір відповідного саме вам методу залежить від індивідуальної причини чоловічого безпліддя. Тож ідеальний спосіб досягти бажаного результату – знайти надійну клініку, яка зможе вам його забезпечити!