Як формується вартість екстракорпорального запліднення - Lita

Як формується вартість екстракорпорального запліднення

4 Липня 2024

Процедура екстракорпорального запліднення (ЕКЗ) дає шанс втілити мрію про батьківство тим парам, яким було поставлено діагноз безпліддя. Але її вартість для кожної пари різна, адже ситуації бувають різні. Якщо хочете розібратися, як формується прайс на процедуру ЕКЗ і які чинники впливають на ціну, продовжуйте читати і будете повністю готові до майбутнього. 

Що впливає на ціну лікування

Вартість штучного запліднення ЕКЗ залежить від необхідної діагностики та протоколу лікування. Остаточна ціна залежить від безлічі факторів:

  • Яке обстеження потрібно пройти парі для виявлення станів, що впливають на нездатність партнерів зачати дитину. Зазвичай чоловікові достатньо здати кров і сперму, а ось жінці доведеться пройти УЗД, здати кров і мастило, перевірити молочні та щитоподібні залози, а також органи черевної порожнини. Не кажучи вже про те, що може знадобитися не тільки консультація репродуктолога, а й лікарів інших галузей. 
  • Який протокол лікування буде використовуватися. Є короткі та довгі протоколи, тривалість яких варіюється між 25 і 45 днями. Крім того, є ЕКЗ з мінімальною стимуляцією овуляції, у природному циклі та базове. Це впливає на те, скільки коштує еко, оскільки для кожного випадку потрібна різна кількість препаратів і різна тривалість курсу їхнього прийому, щоб отримати потрібну кількість яйцеклітин. 
  • Які додаткові функції будуть виконуватися паралельно із заплідненням яйцеклітини. У цю категорію потрапляють питання про те, чи потрібна діагностика ембріона перед імплантацією для виявлення вроджених патологій у дитини. У 90% випадків пари обирають пройти це обстеження, щоб уникнути негативних сценаріїв у майбутньому. 
  • Які клітини і в якій кількості будуть використовуватися. Адже якщо для запліднення знадобляться донорські яйцеклітини або сперма, це збільшить вартість лікування. Також на ціну вплине те, свіжий матеріал імплантують чи кріоембріони після розморожування. Вартість збільшується і тоді, коли ембріони довго пролежали в заморозці. 

На шляху до довгоочікуваної вагітності можуть знадобитися й інші технології діагностики, профілактики та лікування, що також вплине на зміну ціни. Визначити точну вартість процедури для вас зможе тільки досвідчений лікар репродуктолог. Тож швидше записуйтеся на консультацію і з’ясуйте, скільки коштує ваша мрія!