Екстракорпоральне запліднення стало проривом у сфері репродуктивної медицини. Воно успішно проводиться вже понад 45 років. Але, на жаль, не кожна програма закінчується успіхом, адже все залежить не від самої технології, а різних чинників. Які вони і що впливає на результат процедури – дізнаємось у цьому матеріалі.
Процедура ЕКЗ: показники її успішності та фактори, що впливають
ЕКЗ в будь-якій країні, навіть із найсильнішою медициною, не матиме 100% гарантію успіху. З добрими показаннями здоров’я, така процедура становить близько 40-50% успішного запліднення за першого протоколу. При другому цей показник значно збільшується і досягає 70%.
Результати залежатимуть від багатьох факторів, зокрема їх можна розділити на такі категорії:
· складності медичних показань та вид безпліддя;
· стан репродуктивного здоров’я пари.
Звичайно ж, успіх залежить також від медичного складу – їхньої компетенції, правильно підібраного протоколу та його дотримання. У спеціалізованій клініці LITA послуги надають репродуктологи найвищої категорії, які працюють за міжнародними програмами. Також сама клініка оснащена найновішим обладнанням для проведення діагностики та лікування.
Перейдіть на сторінку з детальним описом програм, щоб дізнатися, які послуги надає клініка LITA, і скільки коштує ЕКЗ у нас.
Докладніше про види безпліддя
Щодо факторів впливу, то складність ситуації буде основним критерієм. Одні види безпліддя дозволяють легко проводити екстракорпоральне запліднення, наприклад, трубні фактори. З порушеннями більш серйозного типу впоратися важче, і це може примушувати проведення тривалих протоколів або повторних процедур.
Було також, що причини є у обох партнерів, і це посилює ситуацію.
Які фактори стану здоров’я ще впливають на результат?
До факторів цієї категорії належать такі:
1. Вік пацієнтки. У жінок до 36 років результати успішності можуть досягати 75%, тоді як у пацієнток старшого віку вони не перевищують 40% із розрахунком на одне перенесення ембріонів.
2. Зайва вага. Ожиріння також погіршує результат, оскільки може бути результатом різних внутрішніх захворювань організму.
3. Шкідливі звички – куріння, надмірне вживання алкоголю, переїдання. Це все впливає на якість та кількість придатних для ЕКЗ яйцеклітин.
4. Якість репродуктивних матеріалів. Оваріальний резерв перевіряється підрахунком антральних фолікулів на УЗД, і що вище цей показник, то більше вписувалося шансів успіх у процедурі. Також важлива якість яйцеклітин та сперми.
У нашій клініці забезпечують високу результативність ЕКЗ, у нас можна перевірити і за необхідності покращити стан репродуктивного здоров’я перед процедурою запліднення.