У яких випадках рекомендується проводити ЕКЗ - Lita

У яких випадках рекомендується проводити ЕКЗ?

17 Червня 2024

Народити довгоочікувану дитину мріють багато подружжя нашої країни. Однак через певні проблеми зі здоров’ям не кожна пара може зачати малюка своїми силами. Є альтернатива в подібних випадках – це провести ЕКЗ у Києві.

У яких ситуаціях призначається проведення штучного запліднення?

Для того, щоб провести процедуру ЕКЗ, необхідна наявність суворих показань. Найчастіше, до лікування безпліддя за допомогою штучного запліднення вдаються в таких ситуаціях:

  1. Непрохідність труб. Ця патологія і є головним показанням, коли призначається виконання ЕКЗ.
  2. Погана якість сперми чоловіка. Чоловіча насіннєва рідина поганої якості не досягає придатків, не запліднює яйцеклітину. Процедура ЕКЗ дає змогу успішно виконати запліднення яйцеклітин, також підібрати найбільш життєздатні ембріони.
  3. Наявність ендометріозу. Якщо захворювання тривалий час не виліковується, а діагностика не змогла визначити інші причини ненастання зачаття природним шляхом, партнерам рекомендується провести ЕКЗ.
  4. Наявність ановуляторних циклів. Коли проводиться штучна стимуляція овуляції, потім внутрішньоматкова інсемінація, але результат виявляється негативним, тоді теж призначається штучне запліднення.

                  Коли протипоказано проведення ЕКЗ?

Процедура штучного запліднення не в кожному випадку вважається панацеєю. Іноді методику не використовують для лікування жіночого безпліддя. Проводити ЕКЗ протипоказано в таких випадках:

  1. Наявність новоутворень яєчників.
  2. Наявність новоутворень матки, коли потрібне хірургічне втручання.
  3. Злоякісне утворення різної локалізації. 
  4. Аномалії в матці, через які жінка не здатна виносити плід.
  5. Патології з ЦНС, під час яких жінці не можна вагітніти, народжувати взагалі.

Щодо запальних захворювань: у цьому разі рішення про те, проводити штучне запліднення чи ні, вирішує лікар у кожному індивідуальному випадку. При цьому лікар обов’язково враховує ступінь вираженості запального процесу, місце локалізації, результати пройденого обстеження й аналізів, а також інші методи діагностики.