Що ви повинні дізнатися про процедуру ЕКЗ - Lita

Що ви повинні дізнатися про процедуру ЕКЗ

4 Липня 2024

Давно мрієте про малюка, але всі спроби його зачати виявилися безрезультатними? Тоді настав час подумати про ЕКЗ. Саме про те, чим вирізняється ця технологія штучного запліднення і чому вона продовжує користуватися успіхом у всьому світі, ви дізнаєтеся з цього огляду. Продовжуйте читати, якщо все ще боїтеся зважитися на цей крок! 

Як проводиться ЕКЗ

ЕКЗ розшифровується як екстракорпоральне запліднення. Метод передбачає зачаття поза жіночим організмом. У народі технологію ще називають зачаттям у пробірці. Але перш, ніж відбудеться створення ембріона, жінці доведеться пройти гормональну стимуляцію овуляції, щоб домогтися вироблення більшої кількості яйцеклітин. 

Протокол стимуляції може бути коротким, довгим, природним і відкладеним, коли в матку імплантується раніше заморожений ембріон. Вибір відповідного протоколу залежить від віку жінки та індивідуальних особливостей її тіла і здоров’я загалом. Зазвичай ЕКЗ запліднення рекомендується за таких показань:

  • Трубне безпліддя. 
  • Ендометріоз. 
  • Вікові зміни. 
  • Незрозуміле безпліддя. 
  • Імунологічні особливості організму. 
  • Низька активність сперматозоїдів.

Крім того, лікарі можуть рекомендувати процедуру, якщо через рік спроб зачати дитину всі вони виявляються безуспішними. Визначити, коли слід пройти лікування може тільки досвідчений репродуктолог. 

Тож ваше першочергове завдання – знайти крутого фахівця, який детально вивчить історію хвороби вашої пари та розробить стратегію лікування, яка підійде саме вам. Витратьте час на пошуки і він точно окупиться, коли ваша мрія стане реальністю!