Що впливає на вартість ЕКЗ в Україні - Lita

Що впливає на вартість ЕКЗ в Україні

4 Липня 2024

Замислюєтеся про процедуру ЕКЗ і хочете з’ясувати, скільки це коштує в Україні? Ви маєте від самого початку розуміти, що вартість лікування варіюється для кожної пари, адже ситуації бувають різні й потребують індивідуального підходу. Якщо хочете дізнатися, як формується ціна екстракорпорального запліднення, продовжуйте читати цей огляд і дізнаєтеся, до чого варто підготуватися. 

Скільки коштує процедура

Вартість екстракорпорального запліднення залежить від вибору протоколу лікування. І того, яка діагностика, підготовка та попереднє лікування будуть виконуватися. На сьогодні існують короткі, довгі й такі, що проводяться в природному циклі, протоколи. Вибір відповідного протоколу залежить від індивідуальної ситуації пари і стану організму жінки:

  • Під час коротких протоколів ЕКЗ жінка вживає стимулюючі гормональні препарати, починаючи з 3-5 дня циклу протягом не більше двох тижнів. Відмінний варіант мінімального дозування гормонів для жінок з особливостями здоров’я. 
  • Довгі протоколи варіюються за тривалістю від 20 днів до 6 місяців. Класичний довгий протокол триває не більше 8 тижнів і вводиться на 21 день циклу, але перед цим необхідний курс гормональної стимуляції. Довгий з м’якою стимуляцією триває два місяці і починається на 25 день циклу. Є ще супердовгий протокол, тривалість якого варіюється від 2 до 6 місяців. Під час нього організм стимулюється гормональними препаратами, занурюючи його в природний клімакс. 
  • Природна програма запліднення не передбачає використання гормональної стимуляції. Виконання ЕКЗ здійснюється відповідно до природного циклу. 
  • Існує також кріометодика перенесення ембріонів. Вона застосовується, коли попередня спроба запліднення виявилася невдалою або не вдалося підсадити ембріон під час природного циклу. Зазвичай також ембріони вводять не пізніше 5 доби овуляції. 

Щоб визначити відповідний протокол лікування, лікар має провести повне обстеження пари і переконатися, що тільки штучне запліднення – єдиний спосіб для них зачати дитину. Тому вартість еко в Україні різна для різних пар, адже в кожної з них своя індивідуальна ситуація. Якщо ви хочете зрозуміти, у скільки лікування обійдеться вам, записуйтеся на консультацію до досвідченого репродуктолога, який здатний дати вам бажаний результат. Так, такий візьме дорого, але зможе втілити мрію всього вашого життя!