Ендометріоз і ЕКЗ: все, що потрібно знати | LITA

Ендометріоз та екстракорпоральне запліднення

14 Березня 2024

Серед безлічі жіночих гінекологічних захворювань хронічного характеру на особливу увагу заслуговує ендометріоз. Незважаючи на те, що таке порушення не позбавляє можливості отримати довгоочікувану вагітність природним шляхом, проблеми з фертильністю виникати все-таки можуть. У тих ситуаціях, коли проблеми справді є серйозними і дівчина не може завагітніти, часто вдаються до такої процедури, як штучне екстракорпоральне запліднення.

Вплив ендометріозу на показники фертильності

Перед тим, як зважитися на штучне запліднення Київ ціни можуть бути найрізноманітнішими, але за наявності такого діагнозу, як ендометріоз, дуже важливо розібратися з тим, як він відображається на фертильності жінки.

Протягом усього менструального циклу в матці утворюється спеціальний шар, який називається ендометрій. У той момент, коли починається менструація, у тих жінок, у яких репродуктивна система перебуває в повному порядку, відбувається відторгнення тканин ендометрія. Ті представниці слабкої статі, у яких діагностовано ендометріоз, стикаються з тим, що такі тканини просто зміщуються.

Це призводить до того, що зміщені тканини можуть виростати в яєчниках, самій матці, фаллопієвих трубах та інших органах, що не належать статевій системі. Під час менструації такі тканини активно кровоточать, але не відбувається їх виділення. При цьому ті тканини, які не виходять, призводять до того, що починають формуватися нарости, кісти, рубці та з’являтися запалення. Залежно від того, де з’явився рубець або кіста, істотно ускладнюється можливість до зачаття.

ЕКЗ при ендометріозі

Ендометріоз може значно ускладнити процес ЕКЗ (екстракорпорального запліднення), але це не означає, що вагітність при цьому захворюванні неможлива. У жінок з ендометріозом може бути ускладнення із зачаттям через різні причини, такі як зміни в структурі яєчників або яєчники, наявність вогнищ ендометріозу в матці та поза нею, та запальні процеси, які можуть впливати на якість яйцеклітин та їх здатність до запліднення.

Однак технології ЕКЗ сьогодні досить ефективні і можуть допомогти жінкам з ендометріозом завагітніти. Лікарі можуть рекомендувати жінкам з ендометріозом пройти ЕКЗ, якщо інші методи лікування безпліддя не призвели до бажаного результату.

Успіх процедури ЕКЗ може залежати від багатьох факторів, включаючи ступінь тяжкості ендометріозу, вік пацієнтки та якість її яйцеклітин. Тому важливо обговорити всі можливі ризики та переваги ЕКЗ із лікарем, який зможе запропонувати індивідуальний план лікування, який враховує особливості кожного конкретного випадку.