ЕКЗ і гіпертонія: чи є ризики? | LITA

ЕКЗ та гіпертонія: чи є ризики?

14 Березня 2024

Під час вагітності після екстракорпорального запліднення часто жінки стикаються з проблемою підвищеного артеріального тиску. Таке явище не є рідкістю, але при цьому необхідно знати, як правильно реагувати на ті чи інші зміни в організмі. Під час вагітності можуть виникати різні обставини, які призводять до розвитку гіпертонії. Тому перед тим, як планувати вагітність, важливо проходити спеціалізоване обстеження.

Фактори, що спричиняють гіпертонію після ЕКЗ Під час вагітності після ЕКЗ можуть виникати ризики, які сприяють розвитку гіпертонії.

Серед основних чинників, які можуть призводити до розвитку гіпертонії, варто віднести такі:

1. Вік – на період лікування і проведення процедури запліднення вік майбутньої матері може істотно позначатися на розвитку гіпертонії.

2. Існуюча раніше гіпертонія – якщо раніше тривалий проміжок часу гіпертонія перебувала в недіагностованому стані, це надалі може призвести до недостатності яєчників, що в разі несвоєчасного лікування призводить до безпліддя.

3. Сімейна схильність – якщо в роду були родичі з підвищеним кров’яним тиском, то не виключається ризик виникнення такого стану під час вагітності.

4. Стрес – емоційне благополуччя через щоденний стрес досить часто страждає, що відбивається і на фізичному стані. У результаті жінка може зіткнутися з гіпертонічними кризами, що виникають уже в стані вагітності.

5. Ожиріння – надмірна вага призводить не тільки до розвитку підвищеного кров’яного тиску, а й можливого безпліддя.

Тому, якщо присутній хоча б один із перелічених вище факторів, у підсумку жінка під час вагітності, що настала після екстракорпорального запліднення, може зіткнутися з проблемою підвищеного артеріального тиску. У цьому випадку лікар повинен тримати пацієнтку під систематичним контролем, щоб у разі настання вкрай критичних ситуацій була можливість максимально швидко нормалізувати тиск і загальний стан жінки.