Чому ЕКЗ вважається успішною процедурою для зачаття дитини?

Чому ЕКЗ вважається успішною процедурою для зачаття дитини?

7 Лютого 2024

Технологія ЕКЗ – це справжній прорив у медицині. Методика дає можливість вирішити більшість проблем безпліддя, а багатьом партнерам стати щасливими батьками. Розшифровується термін “ЕКЗ” так – екстракорпоральне запліднення. Має на увазі зачаття поза жіночим організмом.

Після першої спроби, процедура дає до 40% позитивного результату. Однак для багатьох пар ЕКЗ є єдиним шансом стати мамою і татом, і його варто застосовувати. Важливо вибрати для штучного запліднення перевірений медичний центр, а також грамотного лікаря. Для багатьох партнерів залишається актуальним питання щодо ціни на ЕКЗ в Україні.

Які шанси, що ЕКЗ буде успішним?

Природний метод зачати дитину за один тільки цикл менструації становить приблизно 25%. Технологія штучного запліднення збільшує шанс до 50%, а в деяких випадках – до 75%. У середньому результат дорівнює 45%. Успіх зачаття за допомогою цієї методики може залежати від певних чинників. Це може бути: стан здоров’я чоловіка і жінки, настрій майбутніх батьків тощо.

Дуже важливим вважається вік. У молодих жінок і чоловіків шанс зачати малюка більший. Ця здатність знижується після того, як партнерам виповнюється 35 років. Але, якщо вік понад 45 років, у жінки знижується кількість ооцитів, а значить – шанс завагітніти теж знижується. На початковій стадії безпліддя позитивний результат штучного запліднення вищий, ніж, якщо виявлено багаторічні проблеми фертильності. Професіоналізм лікарів і грамотно обраний метод терапії теж вважаються важливими.

Коротко про етапи штучного запліднення

Залежно від типу, сам протокол може тривати щонайменше 2 тижні і максимум – місяць. Він складається з основних стадій, кожна з яких є важливою для отримання бажаного результату.

  1. Стимуляція овуляції. Жінка приймає спеціальні гормональні ліки, що покращують розвиток великої кількості фолікул. Цей етап може тривати до 2 тижнів.
  2. Отримання яйцеклітин. Виконується процедура під наркозом. Також у цей же час чоловік здає сперму.
  3. Запліднення. Виконується в спеціальних лабораторних умовах, з використанням жіночого і чоловічого біоматеріалу.

На останньому етапі отриманий ембріон вводиться в порожнину матки. Для підтримки організму і збереження вагітності жінка приймає гормональні препарати. Після чого проводиться тест на виявлення вагітності.