Чому безпліддя - більше не вирок | LITA

Чому безпліддя – більше не вирок

29 Жовтня 2024

Давно мрієте про дитину, але спроби завести закінчуються невдачею? Причина може критися в безплідді одного з партнерів. Але не поспішайте впадати у відчай! У наш час безпліддя – не вирок, адже є безліч варіантів, як вирішити цю проблему. Саме тому, які є методи лікування і як вибрати для вас найбільш підходящий, присвячений сьогоднішній огляд. Продовжуйте читати, якщо готові почати лікування!

Причини безпліддя та способи їх лікування

Безпліддя як у жінок, так і чоловіків може бути спричинене безліччю різних причин. До нездатності жінки зачати дитину призводять порушення процесу дозрівання яйцеклітини, синдром полікістозних яєчників, непрохідність труб або їхня відсутність, ендометріоз, патологічні зміни шийки матки або її вроджені вади, а також імунні та генетичні відхилення, запальні процеси та статеві інфекції. У чоловіків до проблеми безпліддя призводять вроджені аномалії статевих залоз або насіннєвих шляхів, варикоцеле, запальні процеси, збої в гормональному фоні, проблеми з ерекцією та еякуляцією або проблеми з психічним здоров’ям.

Крім того, нездоровий спосіб життя також може бути причиною нездатності зачати дитину в обох партнерів. Тому насамперед парі слід відвідати лікаря-репродуктолога, отримати його консультацію та пройти низку обстежень, щоб виявити причину проблеми та визначити найкращі варіанти її вирішення. А вибирати є з чого:

  • Якщо проблема спричинена гормональними порушеннями, запальними процесами або інфекціями, достатньо буде медикаментозного лікування протягом певного часу. Як показує практика, цього достатньо, щоб пара змогла самостійно зачати малюка.
  • У разі полікістозу яєчників або непрохідності труб у жінок і варикоцеле або патологій статевої системи в чоловіків призначають операції. Таке лікування безпліддя безболісне й абсолютно безпечне для здоров’я, не кажучи вже про його ефективність. У 78% випадків після хірургічного втручання у пари відновлювалася здатність до зачаття.
  • За умови, що жоден з перерахованих вище методів не дав результату, репродуктолог стане рекомендувати пройти штучне запліднення. Це може бути екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ), внутрішньоматкова інсемінація, аспірація або сурогатне материнство. Вибір відповідного варіанту залежить від вашої індивідуальної ситуації.

Тож ваше першочергове завдання, якщо ви мрієте про дитину, – відвідати лікаря репродуктивної медицини. Він розробить найкращу стратегію лікування і допоможе втілити вашу мрію в життя!