7 головних кроків штучного запліднення | LITA

7 головних кроків штучного запліднення

7 Лютого 2024

Після того, як з’явилися допоміжні репродуктивні технології, безпліддя – це не остаточний вирок. З’явився великий шанс народити здорового малюка і провести успішне лікування чоловічого безпліддя. Віддаючи перевагу цьому шляху, варто вивчити всі можливості цієї методики і ризики, щоб підготуватися до неї максимально. При розумінні того, чого варто очікувати, знижується стрес, зростає відсоток в успішному зачатті.

ЕКЗ: короткий опис та етапи процедури

Ця технологія передбачає таке: запліднення здійснюється за межами тіла, а саме в лабораторних умовах. Штучне запліднення не вважається частиною однієї процедури, а є цілою програмою, яка здатна тривати до кількох тижнів. Підготовчий процес займає іноді кілька місяців.

Програма ЕКЗ включає в себе такі етапи:

  1. Підготовчий процес. Обстежується жіночий організм, коригуються виявлені порушення.
  2. Стимуляція яєчників. Жінці призначають гормони, що стимулюють дозріти кілька фолікулів. Фахівці стежать за процесом за допомогою УЗД діагностики. 
  3. Пункція яєчників. 
  4. Отримання чоловічого біоматеріалу. Чоловік відвідує клініку для здачі сперми. 
  5. Запліднення. Ембріологи здійснюють процес запліднення в лабораторних умовах. 
  6. Культивація. Цей етап триває мінімум 2 – 5 днів. За цей проміжок часу ембріон підростає, готовий поміщатися в порожнину матки.

На останньому етапі виконується перенесення ембріона. Лікар вищої категорії вибирає найякісніші, найперспективніші ембріони. Один ембріон за допомогою найтоншого катетера поміщається в порожнину матки. Процес безболісний, триває всього кілька хвилин. Потім жінка певний час лежить, і потім вирушає додому. Пацієнтці призначають ліки, що підвищують ймовірність успішної імплантації ембріона в порожнину матки.