4 причини проведення ЕКЗ - Lita

4 причини проведення ЕКЗ

18 Вересня 2023

Штучне запліднення (ЕКЗ – екстракорпоральне запліднення) – сучасний, високотехнологічний метод, що дозволяє лікувати безплідність. Під час процедури яйцеклітина запліднюється у спеціальному середовищі, поза жіночим тілом. Пари використовують протоколи ЕКЗ, якщо у них є репродуктивні проблеми, які не вирішуються за допомогою медикаментозного лікування та операції.

Показання до проведення ЕКЗ

ЕКЗ – це один із способів, який дозволяє лікувати безплідність. Але ним користуються далеко не у кожному випадку. Багато хвороб репродуктивної системи усуваються, якщо застосовуються консервативні чи оперативні методики.

Також є інші захворювання, які не можна вилікувати цими способами. У таких ситуаціях партнерам призначається процедура ЕКЗ.

Існують такі показання для виконання ЕКЗ:

1. Відсутні маткові труби. Такий стан буває вроджений чи набутий. У разі ЕКЗ – це єдиний можливий метод, що дозволяє жінці народити дитину.

2. Порушено прохідність маткових труб. Виникає патологія внаслідок перенесеної хвороби чи хірургічного втручання. Рівень порушення буває різним. Іноді, проблема усувається, якщо жінка проходить лікування. Але, найчастіше курс терапії виходить неефективний, ось чому призначають ЕКЗ. 3. Сперма погана за якістю. Як правило, ЕКЗ застосовується, якщо в еякуляті виявлено поодинокі сперматозоїди, які підходять для того, щоб пройшов нормально процес запліднення.

4. Певні гінекологічні хвороби. ЕКЗ виконується при виявленні: ендометріозу, синдрому полікістозних яєчників, ановуляції. На початковому етапі курсу терапії цих захворювань застосовуються

консервативні методи. Якщо ці методи не приносять бажаних результатів, тоді призначається ЕКЗ.

Справжню причину розвитку безплідності фахівці не можуть встановити. З цією проблемою можуть стикатися багато пар (приблизно 1/10 частина). Навіть після того, як партнери проходять повне обстеження, лікарі точно не виявляють фактори, що стали на заваді довгоочікуваній вагітності. Як правило, у таких ситуаціях партнерам лікар призначає комплексне, медикаментозне лікування. І якщо курс терапії не дає результату, виявляється в результаті неефективний, тоді використовується ЕКЗ. Точне виконання процедури фахівець підбирає з огляду на конкретний клінічний випадок.