ЕКЗ вважається комплексною допоміжною репродуктивною технологією. Об’єднуюча, ключова ланка цього процесу – з’єднання сперматозоїдів та яйцеклітин у лабораторії поза жіночим організмом.
Методика ЕКЗ, яка була впроваджена у світову медицину кілька десятків років тому, визнана найкращим способом, що дозволяє боротися з безпліддям. Весь цей час фахівці, які користуються цією методикою, накопичували досвід, завдяки чому процедура ЕКЗ тільки вдосконалювалася.
У чому полягає процедура штучного запліднення?
Безумовно, ефективність процедури ЕКЗ може залежати від стану здоров’я партнерів, а також причин, через які вагітність не настає природним шляхом. Для початку жінці та чоловікові потрібна консультація репродуктолога, який призначає їм пройти комплексне обстеження. Якщо аналізи хороші, лікар вирішує задіяти процедуру ЕКЗ.
Також є інші умови, необхідні для виконання процедури штучного запліднення:
1. Повинні погодитися обидва партнери.
2. У жінки, чоловіка відсутні гострі, хронічні запальні хвороби.
3. У жінки відсутні патологічні зміни матки.
Крім цього, процедура може проводитись, якщо відсутні патологічні утворення у яєчниках.
Етапи проведення ЕКЗ
Виділимо основні етапи, коротко опишемо їх:
1. На початковому етапі стимулюється суперовуляція. Жінці призначаються спеціальні гормональні ліки, що позитивно впливають на дозрівання яйцеклітин.
2. Коли дозріли яйцеклітини, вони забираються. Для цього використовується спеціальна пункційна голка, жінка знаходиться під анестезією.
3. Чоловік здає сперму, яка застосовується для запліднення одержаних яйцеклітин.
4. Запліднена яйцеклітина розвивається до стадії ембріона 3-5 днів.
5. На наступному етапі ембріон переноситься у жіночий організм (матку). Ця процедура абсолютно безболісна.
Для того щоб підтримувати вагітність, жінці призначаються гормональні ліки. Через 2 тижні після перенесення в матку ембріона жінка здає аналізи. Якщо вагітність підтверджується, пацієнтка продовжує дотримуватися рекомендацій лікаря. За відсутності вагітності підтримка гормонами скасовується.