Щороку щонайменше 15 відсотків жінок чують діагноз безпліддя. Однак, завдяки сучасним допоміжним репродуктивним технологіям, більша частина станів піддається лікуванню і дає змогу, здавалося б, у найбезнадійніших випадках ощасливити жінку радістю материнства.
Що таке жіноче безпліддя?
Саме по собі безпліддя не належить до окремих захворювань. Воно є наслідком певних захворювань або порушень в організмі. Тому, щоб правильно призначити лікування безпліддя у жінок, а також домогтися максимальної його ефективності, необхідно визначити головну його причину.
Дуже часто жінка не може завагітніти внаслідок:
- генетичних захворювань;
- вроджених аномалій розвитку репродуктивних органів;
- порушень імунної системи;
- непрохідності маткових труб;
- наявності поліпів або міоми матки;
- захворювань шийки матки;
- ендометріозу;
- хронічних запальних захворювань;
- полікістозу яєчників;
- інфекції сечостатевої системи;
- порушення овуляції та дозрівання яйцеклітин;
- порушення гормональної системи.
При цьому безпліддя може бути відносним (коли в результаті лікування вагітність можлива) або абсолютним (коли через фізіологічні особливості ні зачаття, ні виношування вагітності не є можливим).
Ефективні методики лікування
На сьогодні існує й успішно застосовується безліч методик лікування жіночого безпліддя. При цьому кожна методика в свою чергу, залежно від випадку, може мати різні протоколи лікування.
Поряд зі звичайними медикаментозними та хірургічними практиками, сучасні клініки репродуктивної медицини широко застосовують допоміжні репродуктивні технології:
- ЕКЗ – екстракорпоральне запліднення;
- ВМІ – внутрішньоматкова інсемінація;
- ICSI – інтрацитоплазматична ін’єкція сперми.
Однак не можна сказати, що будь-яка методика ефективніша за іншу, оскільки всі вони досить ефективні, кожна для конкретного випадку патології. У лікуванні безпліддя в жінок важлива правильна постановка діагнозу, вибір методу лікування і дотримання всіх умов протоколу, а для цього необхідно уважно поставитися до вибору клініки і фахівців.