Як проходить підготовка до ЕКЗ | LITA

Як проходить підготовка перед штучним заплідненням?

14 Березня 2024

Коли пари створюють сім’ї, вони планують народити малюка. Однак, на жаль, це виходить не у кожного подружжя. Причин безпліддя буває кілька. Одним з ефективних методів лікування захворювання – є ЕКЗ. Тим паче, що вартість ЕКЗ в Україні сьогодні досить прийнятна. Але навіть штучне запліднення не дасть бажаного результату, якщо не буде проведено підготовчий етап.

Причини розвитку безпліддя?

Перелічимо основні причини, через які у жінки виявляють безпліддя:

● проблеми, пов’язані з овуляцією;

● хвороби матки, маткових труб;

● збої в гормональній системі;

● ендометріоз тощо.

У чоловіків, як правило, безпліддя розвивається через порушення сперматогенезу.

Існують різні методи лікування жіночого, чоловічого безпліддя. Однак, як стверджують фахівці з усього світу, реально допомогти у вирішенні цієї проблеми може тільки технологія штучного запліднення.

Що таке ЕКЗ (штучне запліднення)?

Тривалий час вчені по всій планеті намагалися створити методику, яка дає змогу побороти безпліддя. І це їм вдалося. Вони розробили ЕКЗ. Однак перший позитивний результат фахівці отримали приблизно 40 років тому. Саме тоді народився перший малюк, зачатий у пробірці. Наразі кількість таких дітей становить понад 5 000 000.

Перед тим, як проводиться ЕКЗ, партнери проходять комплексне обстеження, підготовку до майбутньої вагітності. Жінці призначають спеціальні гормональні ліки. Препарат підвищує в рази фертильність майбутньої матусі. Далі виконується сама процедура, яка складається з декількох етапів.

Підготовка до запліднення за допомогою ЕКЗ

Щоб успішно зачати малюка, до процедури штучного запліднення необхідно ретельно підготуватися. Причому це стосується і жінки, і чоловіка. Досвідчений лікар обов’язково порекомендує спеціальні ліки.

Крім застосування лікарських засобів, партнери виконують такі дії:

● проходять комплексне обстеження, здають необхідні аналізи;

● ґрунтовно лікуються, що дає можливість усунути різні види хвороб;

● лікують зуби, відмовляються від шкідливих звичок, наприклад, куріння, розпивання алкогольних напоїв.

Крім того, вони мають усунути всі можливі причини, через які людина переживає, сильно хвилюється. Також рекомендується партнерам відмовитися від подорожі, під час якої може змінюватися клімат.