Давно намагаєтеся зачати дитину, але нічого не виходить? Тоді настав час звернутися до репродуктолога і з’ясувати, в чому причина. Є ризики, що ви могли зіткнутися з безпліддям і впоратися з ним можна тільки за допомогою ЕКЗ. Як? Про це ви дізнаєтеся з сьогоднішньої статті.
Що таке ЕКЗ і які деталі важливо знати
Екстракорпоральне запліднення – це допоміжна репродуктивна технологія, суть якої в тому, що сперматозоїди і яйцеклітини з’єднуються поза жіночим тілом. ЕКЗ ще часто називають процедурою запліднення в пробірці, адже саме так цей процес і відбувається. Але перед ним і після нього ще багато кроків, які необхідно зробити:
- Насамперед ви маєте звернутися до репродуктолога, отримати детальну консультацію, пройти обстеження і зрозуміти, чи є у вас показання до ЕКЗ, чи вашу ситуацію можна розв’язати простішим способом.
- У разі запальних процесів, інфекційних захворювань і гормональних збоїв лікар призначить медикаментозну терапію. У разі аномалій статевих органів – операцію. І тільки в тому разі, коли жоден зі способів не виявиться результативним, репродуктолог стане рекомендувати екз в довгому або короткому протоколі.
- Підготовка до ЕКЗ починається зі стимуляції овуляції. Суть маніпуляції в тому, щоб за один цикл встигло сформуватися більше однієї яйцеклітини. Процес триває від 8 до 12 днів.
- Потім лікар виконує пункцію яйцеклітин за допомогою спеціальної голки. Пацієнтка не відчуває болю, адже перебуває під легким наркозом. У цей же час чоловік здає сперму. Матеріал з’єднують і вирощують отриманий ембріон ще 3-5 днів. Весь цей час жінка перебуває на гормональних препаратах для підвищення шансів на успіх.
- Наступний крок – підсадка ембріона в матку. Маніпуляція також проходить під наркозом і без болю. Після цього жінка також перебуває на гормональних препаратах для збереження вагітності. Через кілька тижнів можна робити перший тест на вагітність.
Статистика успішного результату становить 60%. І це з першого разу. Не будемо приховувати, що в 40% випадків плід може не прижитися. Але перевага на користь того, щоб зважитися на таке лікування, якщо ви давно мрієте про дитину, а завести її самостійно не вдається. Однак пам’ятайте, що без консультації репродуктолога всі ваші дії не мають сенсу. Тож не гайте часу, запишіться на прийом і дізнайтеся, який відсоток успіху очікує на вас.