Як ЕКЗ втілює мрії про поповнення сім'ї | litaclinic.com

Як ЕКЗ втілює мрії про поповнення сім’ї

3 Травня 2024

Давно мрієте про дитину, але жоден із методів лікування безпліддя не дав вам бажаного? Тоді настав час подумати про екстракорпоральне запліднення. Саме тому, що це за технологія і як вона допомогла вже тисячам пар по всьому світу завести дитину, присвячений наш сьогоднішній огляд. 

Особливості та переваги технології

Особливість процедури екстракорпорального запліднення (ЕКЗ) в тому, що вона виконується за межами жіночого тіла. І в кілька етапів:

  • Спершу пара вирушає до лікаря-репродуктолога на консультацію, де той вивчає історію хвороби пацієнтів, ставить питання, які його цікавлять, після чого відправляє партнерів на обстеження всього організму для встановлення точного діагнозу безпліддя.
  • На другому етапі фахівець призначає медикаментозне лікування, якщо захворювання гормонального або інфекційного характеру, або хірургічне втручання, якщо присутня вроджена аномалія чи набута травма.
  • Якщо проблема пов’язана з відсутністю одного з органів репродуктивної системи лікар призначить сурогатне материнство. 

Коли ж шанси на виношування дитини є, але не вдається її зачати навіть після різних методів допоміжного лікування, фахівець порекомендує пацієнтам екстракорпоральне запліднення. Досвідчений, добре навчений лікар ніколи не стане призначати ЕКЗ одразу, не випробувавши спочатку інші варіанти, адже метод несе серйозне навантаження для організму. Починається все з того, що в жінки стимулюється овуляція, щоб отримати найбільшу кількість активних яйцеклітин, які потім будуть вилучені. 

Наступний крок включає здачу чоловіком сперми, після чого в лабораторних умовах виконується з’єднання яйцеклітин зі сперматозоїдами. У результаті успішного поєднання має вийти ембріон. Його підсаджують у порожнину матки і задіюють гормональну терапію, щоб підвищити шанси на закріплення. Важливо зазначити, що настання вагітності під час ЕКЗ з першого разу настає лише в 60% випадків. 

Тому багато що залежить від самих пацієнтів та їхнього способу життя. Перед початком лікування позбудьтеся стресів і шкідливих звичок, налагодьте сон і харчування, почніть краще до себе ставитися і знайдіть справу до душі. Часто безпліддя спричинене причиною, яку неможливо пояснити. Тож сприятливе тло в душі та домі точно не стане зайвим на шляху до здійснення мрії про поповнення сім’ї!