Іноді ЕКЗ – єдиний шанс для подружньої пари стати батьками. Сучасні репродуктивні технології можуть зробити багато, але не все. Майбутні тато і мама не є пасивними спостерігачами дива, а активними учасниками процесу.
Запліднення in vitro – складна багатоступенева процедура, успіх якої залежить від багатьох факторів:
- позитивне психологічне ставлення;
- стан здоров’я;
- якість ліків та кваліфікація фахівців;
- ретельне виконання рекомендацій.
Плідна співпраця з професійною командою клініки «Літа» допоможе подолати всі перешкоди на шляху до батьківства. А шлях до дитини почнеться з етапу підготовки до ЕКЗ.
ЕКЗ: відповідальний початок для обох майбутніх батьків
Дотримання всіх вказівок лікаря-репродуктолога в процесі підготовки значно збільшує шанси на вагітність з першої спроби. Тому фахівці клініки «Літа» приділяють стільки уваги саме цьому моменту. Підготовка до запліднення in vitro починається за 2-3 місяці до процедури. Це стосується не тільки майбутньої мами. У підготовці беруть участь обидва подружжя.
Загальні медичні рецепти для пар:
- кинути палити (включаючи пасивне куріння) та алкоголь;
- мінімізувати споживання кави, какао та міцного чаю;
- утримуватися від відвідування саун і лазень;
- звертати увагу на фізичні навантаження;
- більше позитивних емоцій.
У пар зі шкідливими звичками шанс на зачаття зменшується втричі. Висока температура в сауні призводить до перегрівання статевих органів і зниження репродуктивної активності. Помірні фізичні вправи дають хороші результати. Але не слід піддавати себе серйозним стресам, це не покращить стан здоров’я. Психологічна підготовка не менш важлива, ніж фізична підготовка. За необхідності психолог клініки допоможе позбутися страхів і налаштуватися на позитив. Парі слід уникати стресових ситуацій, психологічних перенапружень.
Планування ЕКЗ: майбутня мама
Жіноче тіло – справа дуже хитра і делікатна. Тому на шляху до дитини немає дрібниць. Обов’язковою умовою є неухильне дотримання рекомендацій лікаря.
Коригування харчування
Вам потрібна збалансована, різноманітна дієта, з великою кількістю свіжих овочів і фруктів, зелені, білкової їжі, а також чистої води та натуральних соків. Відмовтеся та мінімізуйте споживання смаженої та жирної їжі та фаст-фуду. Надмірна вага впливає на виношування дитини. Тому варто звернути увагу на цю проблему, якщо вона є.
Окрім здорового харчування, важливі спеціальні вітамінно-мінеральні комплекси. Найчастіше це фолієва кислота, калій та вітамін Е. У клініці «Літа» препарати призначають кожному пацієнту окремо. Слід також попередити лікаря про прийом ліків (гомеопатичних також) та про наявність захворювань у хронічній формі.
Пройдіть обстеження
Ретельне обстеження є важливим і необхідним етапом підготовки до ЕКЗ. Загальний обов’язковий перелік аналізів може бути доповнений в індивідуальному порядку.
Опитування включає:
- загальноклінічні дослідження;
- обстеження репродуктивної системи;
- тести на інфекції;
- гормональне дослідження.
Для складання вичерпної картини аналізується гормональний фон (ФСГ, пролактин, естрадіол, прогестерон та інші гормони), визначається наявність або відсутність інфекцій, перевіряється наявність антитіл до краснухи, ВІЛ, токсоплазмоз, сифіліс та інші можливі виявлені проблеми.
Обстеження також включає цитологічні дослідження вмісту цервікального каналу, мазок на флору, біохімічний аналіз крові та загальний аналіз сечі. Протромбін, глюкоза, гемостаз підлягають верифікації.
Одночасно при необхідності вивчаються всі УЗД-зображення репродуктивної системи (матки, труб, придатків), отримані з використанням ультразвуку, рентгенографії, томографії та даних лапаро- та гістероскопії, біоптатів.
За результатами цих тестів приймається рішення про можливість проведення процедури ЕКЗ, а також про необхідність лікування хронічних захворювань.
Крім того, однозначно буде корисно надати лікарю інформацію про спадковість, минулі захворювання.
Підготовка до ЕКЗ: чоловіча частина
Не все залежить від підготовки жінки; чоловік також повинен розділити з нею цей етап і слідувати ряду рекомендацій. У цей період лікар може призначити такі тести для подружжя:
- аналіз крові;
- спермограма;
- каріотипування;
- мазок з флори;
- тест на антиспермальні антитіла.
Аналіз крові робиться на сифіліс, ВІЛ, уреаплазмоз, хламідіоз та інші проблеми, які можуть стати фатальними для вагітності. Додаткові дослідження можуть бути додані відповідно до ситуації.
Крім того, слід прислухатися до порад фахівців:
- носити вільний одяг;
- запобігати перегріванню органів;
- уникати порушень кровообігу в паховій області;
- обмежити контакт з лаками, розчинниками та іншими хімічними речовинами;
- не працюйте з обладнанням, яке випромінює електромагнітне випромінювання.
Підготовчий етап ЕКЗ, ми поруч!
Репродуктологи клініки «Літа» професійно та ретельно проведуть своїх пацієнтів через найважливіший етап, тобто підготовку до запліднення in vitro. Успіх вагітності залежить від того, наскільки відповідально подружжя підходить до порад і рекомендацій. Звичайно, стовідсоткової гарантії немає. Однак компетентні та досвідчені лікарі, якісні сучасні препарати та обладнання, старанно виконували вказівки лікарів, і правильне ставлення в кінцевому підсумку призведе до бажаного результату.