Чому переносять один ембріон - Lita

Чому переносять один ембріон?

22 Грудня 2021

Незважаючи на велику популярність процедури ЕКЗ багато людей мало знають про особливості її проведення. Пацієнти часто питають про те, чому в ході ЕКЗ переносять один ембріон, а не відразу кілька.

У більшості випадків в порожнину матки переносять один ембріон, рідше два. Справа в тому, що для жінки фізіологічною нормою вважається одноплідна вагітність. Адже для організму виносити одного малюка легше і ризики внутрішньоутробного розвитку плода при цьому мінімальні.

Як показує статистика, багатоплідна вагітність нерідко супроводжується проблемами і це підтверджується думками фахівців, що практикують. При багатоплідній вагітності ризик викидня і настання передчасних пологів значно вищий, ніж при одноплідній. Саме тому в наш час лікарі в ході ЕКЗ найчастіше приймають рішення про перенесення до матки жінки лише одного ембріона.

Скільки перенести ембріонів у порожнину матки лікарі вирішують до проведення ЕКЗ, а не після. Важливо пам’ятати, що без індивідуального підходу складно дізнатися наперед, яка захід виявиться ефективнішим.

Ризики багатоплідної вагітності

Багатоплідна вагітність – непросте випробування для організму жінки. І тут ризики є як матері, так плода. Виносити кількох ембріонів набагато важче.

Багатоплідна вагітність нерідко супроводжується у жінки:

  • підвищеним артеріальним тиском;
  • ризиком кровотеч;
  • сильним токсикозом;
  • ускладнення під час пологів.

Якщо говорити про ризики для плоду, то їх ще більше і насамперед вони пов’язані з передчасними пологами. Багатоплідна вагітність – це високий ризик народити недоношених дітей – це означає, що з перших секунд появи на світ їм знадобиться медична допомога та спеціальна реабілітація, не кажучи вже про можливі патології.

Лікарі все частіше вирішують перенести один ембріон, щоб уникнути проблем із виношуванням вагітності: збільшується ризик передчасних пологів на 17%, ДЦП у дитини – ризик вищий на 13%, низька вага при народженні, уроджені вади.

На сьогоднішній день кількість народження двійнят у програмі ЕКЗ різко знизилася. Сучасна передімплантаційна генетична діагностика дозволяє відібрати якісний ембріон, тому переносимо лише один, щоб уникнути ускладнень. Для нас головне – це здоров’я мами та дитини.