Лікар-репродуктолог: що лікує? | LITA

Що лікує лікар-репродуктолог?

7 Лютого 2024

З розвитком медичної науки відбувається збільшення кількості медичних спеціальностей, оскільки з’являються більш вузько спеціалізовані напрямки медицини. Так із широким розповсюдженням клінік репродуктивної медицини з’явилася потреба у фахівцях репродуктологах. Давайте розберемося, що лікує лікар-репродуктолог.

Сфера діяльності репродуктолога

Спеціаліст у медицині вузького спрямування, який спеціалізується на здоров’ї репродуктивної системи – це репродуктолог.

Репродуктивна система функціонує завдяки злагодженій роботі безлічі органів і систем: статевих органів, імунної та ендокринної систем. Тому до сфери діяльності репродуктолога входить:

  • ендокринологія;
  • акушерство і гінекологія;
  • імунологія;
  • генетика;
  • ембріологія.

До основних патологій, з якими працює цей фахівець, належать:

  • різне за етіологією безпліддя;
  • неможливість виносити вагітність.

Тому бездітні пари насамперед звертаються до лікаря-репродуктолога. Він проводить консультації та призначає комплекс діагностичних заходів, за результатами яких призначає лікування.

Коли необхідна консультація репродуктолога?

Проблема із заплідненням – це одне з основних показань, з яким слід звертатися до репродуктолога. Якщо вагітність не настає або вона переривається на першому триместрі, необхідно записатися на консультацію до цього фахівця.

Тепер важливо з’ясувати, коли настає момент прийняття такого рішення.

Для жінок віком до 35 років термін на спроби завагітніти приблизно один рік. Коли жінка старша, то цей період скорочується до шести місяців. При цьому пара не повинна використовувати контрацептиви і повинна вести регулярне статеве життя, тобто відбуватися не менше трьох статевих актів на тиждень. Коли цих умов дотримуються, а жінка не вагітніє, тоді консультація репродуктолога необхідна.

Якщо вагітність настає, але відбувається переривання, також потрібно побувати на консультації у цього фахівця.

Таким чином, можна зробити висновок, що репродуктолог – це лікар, який бере участь у плануванні сім’ї, він допомагає парі в лікуванні безпліддя.