Психологічне безпліддя: які причини - Lita

Психологічне безпліддя: які причини?

12 Січня 2021

Далеко не у всіх подружжя, в перші місяці після весілля, виходить зачати дитину і тому у них нерідко виникають питання, пов’язані зі здоров’ям. Починаються активні візити до лікарів, здача аналізів, ретельні медичні обстеження і навіть після цього не завжди вдається знайти конкретну причину. У спробах зрозуміти, чому вагітність так і не настає, у жінки з’являється перевтома, підвищена тривожність, часті переживання, почуття невпевненості і неповноцінності – це може супроводжуватися місяцями і роками, ускладнюючи ситуацію. На цьому тлі може з’явитися серйозна депресія, яка з кожним днем ​​може пригнічувати психічний стан, тому вагітність просто стає неможливою.

Внутрішній конфлікт може послужити серйозною причиною психологічного безпліддя. При цьому у жінки свідомо є бажання мати дитину, а несвідомо вона до цього не готова. Крім цього, часті стреси, депресії в житті жінки теж стають причиною безпліддя. У деяких жінок відзначаються порушення в психоемоційному стані: почуття самотності, страху, неврози та ін. Все це також заважає настанню вагітності.

Психологічне безпліддя: особливості

Психологічне безпліддя може послужити причиною відсутності у подружніх пар дитини протягом багатьох років. Згідно зі статистикою, приблизно у 30% безплідних пар не виходить зачати дитину через психологічні причини. Саме тому важливо, щоб лікування безпліддя не обмежувалося тільки медичними обстеженнями, а вирішувалося і на психологічному рівні, інакше позитивного результату можна так і не дочекатися.

Важливо розуміти, що репродуктивна система організму людини дуже чутлива до зовнішніх чинників і якщо вони несприятливі, то це негативно впливає на здоров’я в цілому, що може привести до порушень менструального циклу і навіть розвитку серйозних гінекологічних захворювань.

Коли виникає психологічне безпліддя?

Насправді причин і сценаріїв розвитку психологічного безпліддя може бути кілька, але варто виділити дві основні групи:

  1. Ненав’язливе бажання зачати дитину – коли жінка або чоловік занадто «зациклені» на цю проблему. Незважаючи на велике бажання завагітніти, жінка, у якої є психологічні установки, вже налаштована на негативний результат, а активні спроби тільки погіршують її настрій, а це швидко призводить до появи тривожності і перешкоджає зачаттю. Що робити? Важливо, вміти переключатися на інші проблеми і турботи, наприклад, присвятити себе більше роботі або улюбленому хобі, тим самим позбутися нав’язливої ​​думки, що вагітність так і не настане.
  2. Підсвідомий страх завагітніти – в цю групу можна віднести сценарії і установки, що перешкоджають настанню вагітності. Часто жінки боятися ризику моторошного токсикозу, викидня, завмерлої вагітності і важких, болісних пологів. Можливо вони часто чують страшні історії про смерть під час пологів, які залишають глибокий емоційний слід, а також про те, як сильно змінюється фігура під час і після вагітності. Буває, що в такому випадку жіночий організм чинить опір до зачаття дитини. У цю групу також можна віднести і тих жінок, які не хочуть мати дитину від даного чоловіка.

Ці та інші причини можуть бути індивідуальні та суб’єктивні, але, на жаль, сприяють розвитку психологічного безпліддя.

Психологічне безпліддя: як вирішити проблему?

Візит до кваліфікованого психолога – вірний крок при вирішенні даної проблеми. Цей фахівець допоможе побороти ваші внутрішні конфлікти і суперечності, а також якомога швидше розібратися в істинних причинах безпліддя. Паралельно з основним лікуванням психолог надасть необхідну психологічну підтримку.

Пам’ятайте, що вагітність настає в ситуації стабільності і емоційного спокою. Якщо ви зіткнулися з такою проблемою як психологічне безпліддя, тоді вам дуже важливо позбутися від стресу, негативних емоцій, необхідно більше приділяти час на повноцінний відпочинок, не зациклюватися на проблемах і, звичайно, вірити в те, що незабаром у вас обов’язково будуть діти. Головне – не дозволяти думкам про можливу вагітність зайняти всю вашу увагу!