Програма ЕКЗ на території України успішно реалізовується вже десятки років. За цей час кілька тисяч жінок стали мамами з діагнозом «безпліддя». Такі результати вкотре довели, що у будь-якій ситуації є вихід. Головне, не здаватися.
ЕКЗ зачаття: що це?
ЕКЗ (екстракорпоральне запліднення) – процедура, яка передбачає злиття сперматозоїдів із яйцеклітинами в лабораторних умовах. Вона здійснюється під суворим контролем лікарів. Вважається одним з найефективніших методів лікування безпліддя.
Показаннями до виконання ЕКЗ є:
· трубна безплідність;
· ендокринна безплідність;
· безпліддя, до якої призвела дисфункція яєчників;
· безпліддя, що виникло внаслідок анатомічних особливостей організму;
· безпліддя через невизначені причини.
Щодо представників чоловічої статі, свідченнями є:
· кількісні зміни складу сперми;
· відсутність сперматозоїдів у еякуляті;
· безпліддя, спричинене анатомічними особливостями.
Грамотно підібрана програма ЕКЗ в Україні дозволяє оперативно усунути проблему зачаття малюка.
Як відбувається процедура?
Будь-яке ЕКЗ зачаття починається з підготовчих дій. Пара обов’язково консультується з фахівцем та проходить низку досліджень. Після отримання необхідних результатів складається план проведення процедури.
Головні етапи проведення ЕКЗ:
1. Стимулювання овуляції. Для цього використовують гормональні препарати, які дозволяють отримати не один фолікул, як це буває зазвичай, а одразу кілька.
2. Дозрівання фолікулів. За цим процесом стежать за допомогою препарату УЗД. Щойно фолікули досягають потрібних розмірів, переходять до наступного етапу.
3. Пункція яєчників. Вона передбачає забір яйцеклітин під анестезією.
4. Підготовка сперми та запліднення. Коли здійснюється пункція фолікулів (забір яйцеклітин), партнер здає сперму. Її обробляють, отримуючи при цьому найактивніші сперматозоїди. Потім їх поміщають у спеціальне середовище, де вже є яйцеклітини. Через 18 годин одержують перші результати.
5. Культивування ембріонів. Їх вирощують в ембріологічній. лабораторії протягом 2-5 днів.
6. Вибір ембріона та перенесення в матку. Фахівці обирають лише один із тих, який має найкращу оцінку за якістю. Рідко коли – два.
7. Через 2 тижні жінка здає аналіз на гормон ХГЛ, який визначить, чи настала вагітність.
Успішне ЕКЗ закінчується вагітністю та успішним народженням малюка.