Пренатальний скринінг: які обстеження включає - Lita

Пренатальний скринінг: які обстеження включає?

1 Вересня 2020

Пренатальний скринінг – це сукупність діагностичних обстежень, необхідних для виявлення будь-яких патологічних процесів у плода до його появи на світ. Таке дослідження допомагає виявити вроджені захворювання, генетичні порушення. Обстеження проводиться на певних термінах вагітності. Як і коли проводиться пренатальний скринінг при вагітності, для чого він потрібен?

Навіщо проводиться пренатальний скринінг?

В пренатальний скринінг входять УЗД і біохімічний аналіз венозної крові на гормони. У більшості випадків, його проводять 3 рази – в першому, другому і третьому триместрі.

Пренатальний скринінг дозволяє:

  • оцінити індивідуальний ризик хромосомних порушень плода;
  • виділити групи високого перинатального ризику, до яких відноситься прееклампсія, затримка розвитку плода;
  • для профілактики ускладнень вагітності.

Деякі вагітні не бачать сенсу робити пренатальний скринінг – все родичі здорові, які можуть бути ризики і патології? Однак дане обстеження відіграє велику роль і необхідно для раннього виявлення можливих аномалій (синдром Дауна, синдром Едвардса, синдром Патау, дефекти нервової трубки і т. Д.). Це дозволяє вчасно призначити ефективне лікування генетичних захворювань. Якщо після скринінгу лікар виявив відхилення, вагітність контролюється з особливою увагою і контролем. Якщо патології важкі і несумісні з життям, то лікар зобов’язаний поставити пацієнтку до відома.

Важливо знати, що всі отримані результати скринінгів не служать для постановки діагнозу. Такі обстеження тільки визначають ймовірні ризики і не більше. Проведення скринінгу при вагітності – відмінний привід отримати інформацію про розвиток дитини, професійну консультацію лікаря-генетика і пройти, якщо буде потрібно, всі додаткові обстеження.

Чи є пренатальний скринінг шкідливим для здоров’я?

Сучасне обладнання робить скринінг вагітності абсолютно безпечним як для вагітної, так і для плода, але при цьому допомагає лікарям визначити тактику ведення вагітності. Незважаючи на те, що скринінг – досить точне обстеження, воно не дає 100% гарантії.

Точність пренатального скринінгу залежить від ряду факторів:

  • професіоналізму фахівця;
  • дотримання вагітної правил підготовки до обстеження та ін.

Коли потрібно проходити скринінг?

  1. Перший скринінг при вагітності. Його краще проводити між 11-й і 13-м тижнями. Раніше його робити не варто, тому що до 11-го тижня вагітності багато показників складно з точністю визначити. В процесі УЗД визначається точний термін вагітності, оцінюється статура плоду, його розміри, частота серцевих скорочень, обсяг навколоплідних вод, структуру і розмір плаценти, стан і тонус матки. Після УЗД вагітної роблять біохімічний скринінг, для цього беруть аналіз крові.
  2. Другий скринінг при вагітності. Проводять на терміні 18-20 тижнів. Робиться УЗД і аналіз крові, однак останній здається якщо вагітна не робила перший скринінг. На цьому етапі можна визначити не тільки розміри, але і положення плода, а також кісткову структуру, стан внутрішніх органів і т.д.
  3. Третій скринінг при вагітності. Проводять на 30-34-му тижні. Заключний скринінг допомагає лікареві визначити необхідність кесаревого розтину або природних пологів. Основа третього скринінгу – ультразвукове дослідження.

Як готуватися до пренатальному скринінгу?

Проходити пренатальний скринінг необхідно всім вагітним жінкам. Ніякої особливої ​​підготовки він не вимагає. Однак, якщо вагітна застудилася, у неї піднялася температура і вона себе погано почуває, тоді скринінг краще перенести на інший день. Адже кожен з цих факторів може змінити дані аналізів.
Пройти пренатальний скринінг можна в клініці репродуктивної медицини «LITA» в Києві. У нас сучасне обладнання і висококваліфіковні фахівці, завдяки чому ми гарантуємо точні результати досліджень. Ми рекомендуємо проходити скринінг всім вагітним жінкам, незалежно від віку та наявності спадкових захворювань.

Подбайте про своє здоров’я і здоров’я малюка – не втрачайте можливість ранньої діагностики!