Як підготуватися до консультації з репродуктологом | LITA

Похід до репродуктолога: як правильно підготуватися?

14 Березня 2024

Репродуктивні технології нині досить затребувані серед тих сімейних пар, які не можуть зачати дитину природним шляхом. У тому випадку, коли виникає потреба вирушити за консультацією до гінеколога-репродуктолога, не кожна жінка знає, як правильно підготуватися до цього процесу.

Які аналізи для репродуктолога має підготувати жінка? Записавшись на прийом до такого фахівця, як гінеколог-репродуктолог, кожна жінка повинна знати, що існує певна категорія аналізів, які можна здати самостійно завчасно.

Серед основних аналізів для жінок варто виділити:

● Пролактин. Гормон, що відповідає за пригнічення овуляції. За його підвищеного значення можна стверджувати, що в жінки є особливі ановуляторні цикли.

● АМГ. Гормон, за яким можна переглянути оваріальний резерв яйцеклітин. Саме цей аналіз дає розуміння того, на який результат у підсумку можна розраховувати.

● ТТГ. Гормон, який відповідає не тільки за нормальну роботу щитоподібної залози, а й за всю роботу жіночої репродуктивної системи.

● ЛГ і ФСГ. Лютеїнізуючий і фолікулостимулюючий гормони, які відповідають за процес овуляції та дозрівання яйцеклітин.

Завчасно робити ультразвукове дослідження органів малого таза не варто, оскільки таку процедуру репродуктологи воліють робити безпосередньо в день звернення.

Які аналізи для репродуктолога має підготувати чоловік?

Похід чоловіка до репродуктолога також супроводжується здачею певних аналізів. Серед них варто виділити:

● MAR-тест – це аналіз, за допомогою проведення якого є можливість визначити імунний фактор безпліддя;

● спермограма – дослідження, яке відображається безпосередньо на репродуктивному потенціалі чоловіка.

Тому, щоб перший похід до репродуктолога виявився максимально спокійним, можна завчасно підготувати певні аналізи, якщо є така можливість, і потім уже керуватися тими направленнями, що будуть виписані лікарем.