Перенос ембріона: процедура (етап ЕКЗ) - Lita

Перенос ембріона: процедура (етап ЕКЗ)

9 Лютого 2021

На жаль, в нашій країні і за кордоном, кількість бездітних пар збільшується. Лікування безпліддя забирає багато сил, часу, нервів і майже завжди супроводжується сумнівами і стресами. Але, на щастя, сучасна репродуктивна медицина пропонує ефективні способи лікування безпліддя і ЕКЗ (екстракорпоральне запліднення) один із них.

Перенос ембріонів в порожнину матки (ембріотрансфер) – це заключний етап процедури (ЕКЗ). Це дуже важливий і серйозний процес, що вимагає особливої ​​професійної підготовки.

Важливо розуміти, що процедура перенесення ембріонів в порожнину матки “не пробачає” навіть найменших помилок, адже вони можуть зіпсувати весь процес програми ЕКЗ. Ембріони переносяться в порожнину за допомогою спеціальної трубки (катетера). Вся процедура проводиться під контролем ультразвуку. Через 2 тижні після перенесення ембріонів жінці потрібно здати аналіз крові на ß-ХГЛ (гормон вагітності), щоб дізнатися ефективність проведеної маніпуляції.

Підготовка до переносу ембріона в порожнину матки передбачає проходження всіх необхідних обстежень. Щоб підвищити шанси настання вагітності, жінка повинна обов’язково дотримуватися всіх медичних рекомендацій і призначень свого лікуючого лікаря. Крім цього, їй важливо знизити фізичну активність з великими навантаженнями, уважно стежити за своїм здоров’ям і уникати негативних емоцій. Ці рекомендації допоможуть завагітніти, знизити ризик аномального розвитку плоду і служать профілактикою викидня і завмерлої вагітності.

Перенесення ембріонів при ЕКЗ: що потрібно знати?

Дана процедура має масу важливих особливостей, які варто знати парі, яка зважилася на проведення ЕКЗ. Ось деякі з них:

Перенесення ембріонів виконують виключно в стерильних умовах під УЗД-контролем.
Дана процедура не викликає ніякого дискомфорту і хворобливих відчуттів, тому не вимагає знеболювання і не вимагає госпіталізації.
Вся процедура не займає багато часу і нагадує звичайне гінекологічне обстеження.
Перенесення ембріонів неможна проводити, якщо жінка хворіє, має інфекції і запалення.
Число ембріонів для переносу визначається сімейною парою разом з репродуктологом і ембріологом.
Процедура підсадки ембріонів, як правило, не викликає ніяких ускладнень.

Перенесення декількох ембріонів: які ризики?

Безумовно, перенесення кількох ембріонів багато в чому підвищує шанси на вагітність, але в такому випадку парі потрібно бути готовою до того, що вони можуть стати багатодітними батьками. Важливо розуміти, що багатоплідна вагітність має свої ризики, серед яких: загроза викидня, важке протікання вагітності, передчасні пологи тощо.

Мрієте стати батьками і народити здорову дитину? Хочете побачити на тесті заповітні 2 смужки? Клініка репродуктивної медицини «LITA» пропонує програми екстракорпорального запліднення (ЕКЗ) в Києві. Висококваліфіковані лікарі-гінекологи і репродуктологи знають, як успішно і безпечно виконати ЕКЗ і наблизити вас до щастя материнства і батьківства.