ЕКЗ – екстракорпоральне запліднення, яке здійснюється під наглядом лікарів поза жіночим організмом. На даний момент це найефективніша процедура лікування безпліддя.
Що таке ЕКЗ?
ЕКЗ процедура передбачає злиття сперматозоїда з яйцеклітиною в лабораторних умовах. Тільки після успішного завершення цього процесу, ембріон переносять в організм жінки для перебігу вагітності у стандартних умовах.
Особливості процесу визначають на основі показників здоров’я сімейної пари. Зверніть увагу: дослідження проходять не лише чоловік чи жінка. Тільки разом.
Особливості ЕКЗ запліднення обов’язково ґрунтується на попередньому дослідженні репродуктивного здоров’я. Саме тому штучне запліднення вважається технічно складною медичною мікроманіпуляцією, яка потребує участі висококваліфікованих лікарів та суворо дотримання рекомендації репродуктолога.
Етапи ЕКЗ запліднення
Щоб процедура була максимально ефективною, суворо має бути витримана її покроковість. Стандартні етапи ЕКЗ:
1. Стимуляція суперовуляції. Щоб одночасно кілька ооцитів дозріли, проводиться ця процедура. Препарати призначають другого дня менструального циклу. До кожного окремого випадку підбирають індивідуальну схему лікування. Існує кілька варіантів суперовуляції: ультракоротка, коротка, довга, з мінімальним дозуванням.
2. Пункція яєчників. Приблизно до 13-15 дня циклу ооцити повністю готові до запліднення. Процедура здійснюється під загальним короткочасним наркозом. Що стосується часу, то пункція займе приблизно 20 хвилин.
3. Запліднення «у пробірці». Здійснюється, як тільки готові статеві клітини. Після сперматозоїди переносять до яйцеклітин. Цей момент є найважливішим в ЕКЗ заплідненні.
4. Культивування ембріонів. Займає від 3 до 5 днів. Після запліднення яйцеклітини поміщають у спеціальне середовище, потім – в інкубатор.
5. Перенесення ембріона до матки. Маніпуляція проводиться без наркозу. Під час практично не виникає жодного дискомфорту для пацієнта.
Обов’язково процедура закінчується наступним контролем за вагітністю.