Ендометрит та вагітність: що потрібно знати - Lita

Ендометрит та вагітність: що потрібно знати?

16 Листопада 2021

Ендометрит – це запалення слизової оболонки матки (ендометрію). Цей запальний процес негативно впливає на репродуктивне здоров’я жінки. Від стану ендометрію залежить імплантація ембріона (прикріплення плодового яйця). Ендометрит спричиняє серйозні ризики для жінки, особливо якщо вона планує благополучно виносити малюка. Саме тому лікування ендометриту має бути своєчасним. Для цього потрібно регулярно проходити гінекологічні огляди та звертатися виключно до досвідчених лікарів-гінекологів.

Ендометрит – патологічний стан ендометрію, при якому настання вагітності стає практично неможливим, є високий ризик розвитку безпліддя. Причина ендометриту – інфекційні збудники (грибки, бактерії, віруси). Це жіноче захворювання небезпечне рядом ускладнень і може вразити всю слизову оболонку і навіть перейти на м’язи.

Ендометрит може бути гострий (протікає із симптомами) та хронічний (без симптомів). Для кожної форми запалення ендометрію характерна своя етіологія. Симптомами гострого ендометриту є біль унизу живота, виділення неприємного запаху з піхви, озноб, підвищення температури.

Ендометрит: причини та фактори ризику

Найчастішими причинами ендометриту є:

  • аборти;
  • хірургічні втручання;
  • інфекційні захворювання.

Ризик запалення також підвищує такі фактори, як:

  • неправильна інтимна гігієна;
  • часті стреси;
  • авітаміноз;
  • зниження імунітету та ін.

При своєчасному лікуванні хронічного ендометриту жінка може завагітніти, виносити та народити здорового малюка. Найкраща профілактика ендометриту – турбота жінки про своє здоров’я.

При правильному лікуванні ендометриту у жінки є всі шанси завагітніти, виносити та народити здорову дитину. Тому, почувши діагноз “ендометрит”, не потрібно впадати в паніку. Сучасна репродуктивна медицина успішно справляється із цим патологічним станом ендометрію.

Ендометрит – якісне лікування в Києві

Подбайте про своє жіноче здоров’я і якнайшвидше запишіться на прийом до лікаря-гінеколога. Пам’ятайте, що для профілактики ендометриту важлива рання діагностика та своєчасне лікування. Лікарі клініки репродуктивної медицини в Києві «LITA» допоможуть впоратися з ендометритом та гарантують ефективне лікування.