Основні хибні уявлення про ЕКЗ | LITA

Екстракорпоральне запліднення: основні помилки

14 Березня 2024

Для багатьох сімейних пар шлях до того, щоб стати батьками, є досить складним і тернистим. У тому разі, якщо зачати дитину природним шляхом не виходить, багато хто вдається до такої популярної процедури, як екстракорпоральне запліднення. Через те, що багато хто просто не розуміє, у чому полягає основна суть і як взагалі відбувається процедура, часто з’являються помилки, з якими важливо розібратися.

Основні помилки про екстракорпоральне запліднення Перед тим, як скористатися такою послугою, як консультація репродуктолога, дуже важливо розібратися з основними міфами щодо екстракорпорального запліднення.

1. Результат ЕКЗ ніколи не залежить від жіночого віку. Тут важливо пам’ятати про те, що результат від процедури екстракорпорального запліднення в різному віці відрізнятиметься, це пов’язано з тим, що з віком показники фертильності знижуються, що відображатиметься на результаті.

2. Процедура ЕКЗ завжди призводить до отримання близнят або трійнят. Раніше на самому початку розвитку цієї технології для імплантації брали по 2-3 ембріони, що в результаті призводило до того, що жінка могла народити двійнят або трійнят. Нині ж технології досить розвинені, тому багатоплідна вагітність виключається.

3. Усі пари, у яких спостерігаються проблеми з фертильністю, мають пройти процедуру ЕКЗ. Для лікування безпліддя крім екстракорпорального запліднення існує безліч інших не менш ефективних методів.

4. Чоловіче куріння не відображається на результатах ЕКЗ. Насправді це не так, адже чоловіче куріння знижує результативність успішного запліднення.

5. ЕКЗ завжди дає 100% успіх. Показник успіху насправді можна тримати на рівні 40-60%, оскільки багато чого залежатиме від безлічі факторів.

6. У дітей, які народилися в результаті екстракорпорального запліднення, у розвитку спостерігаються аномалії. Тут важливо пам’ятати про те, що кожна дитина, народжена в результаті використання такої процедури, як ЕКЗ, є такою самою нормальною, як і та, що була зачата природним шляхом.

Тому, якщо є бажання звернутися до репродуктолога по допомогу, не варто зациклюватися на хибних уявленнях, оскільки кожне з них є необґрунтованим.