Звичайно ж, процедура ЕКЗ має свої переваги та недоліки для жіночого організму. Тому, вирішивши скористатися цим методом, варто уважно вивчити мінуси та плюси, небезпечна процедура чи ні, скільки коштує зробити ЕКЗ в Україні, які є протипоказання тощо.
Основні позитивні сторони ЕКЗ
Завдяки сучасним, репродуктивним технологіям лікарі допомагають величезній кількості жінок і чоловіків, які хочуть мати дитину. При цьому, репродуктологи успішно користуються методиками оцінки біологічного матеріалу ембріона, що розвивається, скорочують в рази певні ризики.
Важлива перевага ЕКЗ – методика дозволяє парам відкласти батьківство на деякий час. Як правило, це потрібно, якщо у жінки чи чоловіка заплановано хіміотерапію, променеву терапію для лікування раку. Також це сьогодні досить актуально у багатьох сучасних пар, які спочатку хочуть побудувати власну кар’єру, і лише потім народити довгоочікуваного малюка. У подібній ситуації статеві клітини партнерів заморожуються.
Заморожування проводитиметься у тій ситуації, якщо після процедури залишили запліднені ембріони. Метод кріоконсервації (заморозки) також застосовується для тих яйцеклітин, які не були запліднені. Якщо після першої спроби жінка не вагітніє, біоматеріал, що залишився, застосовується надалі.
Основні мінуси штучного запліднення
Фахівці завжди говорять пацієнтам, які хочуть скористатися методикою ЕКЗ про недоліки. Один із суттєвих мінусів – жінці необхідно приймати певні гормональні препарати. Завдяки котрим:
· Стимулюється овуляція;
· Жіночий організм підтримується на другій фазі циклу.
Через прийом гормональних препаратів рідко, але іноді виникають деякі побічні ефекти:
· Жінка може набирати зайву вагу;
· З’являються головні болі;
· З’являється висип на шкірному покриві;
Крім цього, у жінки часто псується настрій.
Важливі аргументи на користь ЕКО
Оцінюючи всі плюси та мінуси ЕКЗ, необхідно враховувати вагомі аргументи на користь даної технології:
1. У пари народжується дитина, навіть якщо вони не можуть завагітніти природним шляхом.
2. У жінки старше 40 років з’являється шанс завагітніти, оскільки в цьому віці зменшується аваріальний резерв.
3. Можна стати батьками навіть у тому випадку, якщо в одного з партнерів виявлено генетичну хворобу.
Також партнери можуть народити дитину після того, як успішно збудують власну кар’єру.