Коли не можна відкладати ЕКЗ - Lita

Коли не можна відкладати ЕКЗ?

7 Жовтня 2021

За останні кілька років програма ЕКЗ дуже популярна не лише за кордоном, а й в Україні. Вона допомогла тисячам безплідним парам отримати щастя материнства та батьківства. Сучасні репродуктивні технології стали воістину порятунком для подружжя, яке протягом довгих років втрачало будь-яку надію мати власних дітей.

Від чого залежить успіх ЕКО?

Вік жінки – один із важливих факторів, що впливають на успіх програми ЕКЗ. Справа в тому, що аваріальний резерв та якість яйцеклітин з кожним роком знижується. Тому після 35 років ефективність програм ЕКЗ зменшується, отже, фахівці радять робити ЕКЗ до 35 років. Але це не означає, що штучне запліднення неможливе після 35 років, просто ймовірність успішного зачаття та виношування малюка зменшується. Можуть виникнути серйозні ризики, які, звичайно, можна запобігти, якщо робити все вчасно і дотримуватися рекомендацій лікаря.

Також на результат ЕКЗ впливає наявність захворювань репродуктивної системи. Тому перед штучним заплідненням важливо пройти комплексне медичне обстеження.

Важливо знати, що чим старша жінка, тим більше яйцеклітин знадобиться для зачаття та народження здорової дитини.

Пізня вагітність загрожує різними ускладненнями:

  • хромосомні патології плода;
  • невиношування вагітності;
  • передача генетичних захворювань плоду.

Якщо у жінки оваріальний резерв вичерпався, і у неї не залишилося власних яйцеклітин, то мамою їй можна стати лише завдяки донорським ооцитам.

ЕКО – ефективне лікування безпліддя

Якщо ви безплідні – не варто зневірятися. Сучасні репродуктивні технології не стоять на місці та пропонують ефективні розв’язання проблем, пов’язаних із діагнозом “безпліддя”.

Якщо жінка хоче використати власні яйцеклітини та взяти участь у програмі екстракорпорального запліднення, то відкладати ЕКЗ на пізній термін не варто. Щоб було більше шансів на успіх, бажано провести штучне запліднення з використанням яйцеклітин пацієнтки до 35 років, оскільки частота настання вагітності після екстракорпорального запліднення у віці 40+ становить приблизно 9%.

Якщо перша спроба програми ЕКО не увінчалася успіхом, жінці не потрібно панікувати, слід заспокоїтися, пройти необхідне обстеження і разом з лікарем проаналізувати причини невдачі, щоб наступного разу вагітність настала.