У наш час ЕКЗ – ефективний і популярний метод лікування безпліддя. Він чудово підходить пацієнткам, які страждають на непрохідність маткових труб, відсутність овуляції, мають знижену фертильність. Щоб підвищити ймовірність успіху й уникнути викидня, застосовуються гормональні засоби.
Особливість ЕКЗ полягає в тому, що запліднення яйцеклітини відбувається не в організмі жінки, а в умовах ембріологічної лабораторії. Ембріон підсаджують у матку жінки, потім очікують розвитку вагітності. Якщо статеві клітини відсутні або мають низьку якість, можливе проведення екстракорпорального запліднення з донорськими ооцитами. Ця процедура здійснюється за допомогою новітнього передового обладнання.
Чи висока ефективність ЕКЗ?
Як показує багаторічна практика, ефективність екстракорпорального запліднення дуже висока. Цей метод ДРТ досить безпечний і вкрай рідко супроводжується ускладненнями. Останні трапляються в разі неправильного вибору протоколу, що можливо тільки в низькорівневих медичних центрах. Як показують результати ЕКЗ процедури, такий сучасний метод штучного запліднення дає змогу домогтися народження здорової дитини навіть у найскладніших випадках. Екстрокорпоральне запліднення дає шанс тисячам бездітних пар пізнати радість материнства і батьківства.
Чи відрізняється вагітність після ЕКЗ від природної?
Вагітність після екстракорпорального запліднення не відрізняється від природного зачаття. Існують лише особливості ведення вагітності на ранніх термінах, коли жінці призначають спеціальну гормональну терапію. В іншому це точно така ж вагітність. Вона, як і природна, потребує грамотного і дбайливого супроводу. Для майбутньої мами має бути складено індивідуальний графік обстежень і консультацій, сформований залежно від її самопочуття, а також клінічної картини перебігу вагітності.
В Україні є чимало клінік ЕКЗ з повним переліком висококваліфікованих лікарів, що спеціалізуються на плануванні сім’ї та досягненні вагітності. Вони готові запропонувати комплексні програми ЕКЗ, персональний підхід та експертний рівень сервісу.