5 причин проведення ЕКЗ | LITA

5 причин проведення ЕКЗ

7 Лютого 2024

Природа змогла створити в організмі людини досить складно організовану репродуктивну систему. Однак і вона іноді дає збої. Як показують дані ВООЗ, приблизно 15% партнерів у світі безплідні. Останнім часом відбулися великі зміни: велика кількість жінок не мають чоловіка, з’явилося багато одностатевих шлюбів, і всі вони думають про потомство. Великі надії для багатьох людей подає допоміжна репродуктивна технологія, а саме – ЕКЗ процедура.

Що собою являє технологія ЕКЗ?

Одна з популярних методик, яка збільшує шанс досягнення вагітності – ЕКЗ. Процедура передбачає запліднення яйцеклітин поза жіночим тілом.

Вперше технологія почала розвиватися в середині минулого століття, і вже 1978 року на світ з’явився перший малюк, зачатий саме завдяки цій методиці. З того самого моменту за рахунок стрімкого розвитку технології народилося понад 1 000 000 дітей. І перші покоління цих малюків уже теж батьки.

Завдяки сучасному медичному обладнанню, ембріологи проводять непрості процедури з яйцеклітинами і сперматозоїдами, допомагають їм зустрітися, запліднитися. У лабораторії під контролем фахівців здійснюється розвиток ембріонів на початковому етапі. Лікарі вищої категорії ретельно вивчають ембріони на генетичні відхилення, після – переносять у жіночий організм, де вони розвиваються в природних умовах.

У яких випадках виконується процедура ЕКЗ?

Не кожній парі, якої торкнулося безпліддя, призначається ЕКЗ. Для виконання технології потрібні спеціальні показання. Найчастіше до лікування безпліддя за допомогою штучного запліднення вдаються в таких ситуаціях, а саме в разі:

  1. Непрохідності маткових труб.
  2. Низької якості сперми. 
  3. Ендометріозу. Якщо курс терапії не приносить бажаного результату, а діагностика не визначає інші причини відсутності вагітності, тоді призначається саме ЕКЗ.
  4. Безпліддя, яке має неясну етимологію.

Штучне запліднення здійснюється в разі ановуляторних циклів. Коли виконується штучна стимуляція овуляції, а також подальша внутрішньоматкова інсемінація, що має нульовий результат, жінці теж призначається штучне запліднення.