Передімплантаційна діагностика - запорука народження здорового малюка - Lita

Передімплантаційна діагностика – запорука народження здорового малюка

23 Березня 2021

Мрія кожної пари – народити здорову дитину і уникнути ризиків передачі їй генетичних та інших захворювань. Передімплантаційна генетична діагностика (ПГД) – справжній прорив в області допоміжних репродуктивних технологій. Це дослідження дозволяє з точністю оцінити генетичний матеріал на ранніх термінах розвитку до перенесення його в матку. 

Переваги та особливості передімплантаційної діагностики

Щоб зробити передімплантаційної діагностику ембріона, за допомогою мікропіпетки забирають одну клітинку ембріона або кілька клітин трофектодерми (в залежності від типу дослідження і рекомендацій лікаря). Дана процедура абсолютно безпечна для ембріона, вона проходить дуже акуратно. Величезне значення має обладнання, за допомогою якого проводиться передімплантаційна діагностика. Воно повинно бути сучасним і точним.

Подальше перенесення ембріонів без хромосомних аномалій використовується, щоб:

  • запобігти народженню дитини з патологіями;
  • знизити ризик викидня;
  • підвищити ефективність циклів ДРТ.

ПГД проводиться виключно в рамках програми екстракорпорального запліднення (ЕКЗ). Метод дозволяє вибрати і перенести в матку тільки здорові життєздатні ембріони без хромосомних захворювань. Ризик випадкового пошкодження ембріона мінімальний.

Щоб зробити ПГД ембріона, за допомогою мікропипетки забирають одну клітинку ембріона або кілька клітин трофектодерми (в залежності від типу дослідження і рекомендацій лікаря). Ця процедура не травмує ембріон, оскільки на цих стадіях розвитку він має дуже високу відновлювальну здатність, процедуру виконують дуже точно і тільки перспективним ембріонам.

На сьогоднішній день існує два типи передімплантаційної генетичної діагностики – аналіз полярних тіл (структури яйцеклітини) і аналіз ембріонів.

Показання для проведення ПГД

  • хромосомні аномалії у батьків або родичів; ⠀
  • вік жінки 35 років і чоловіків – після 40 років; ⠀
  • часті викидні;
  • невиношування вагітності;
  • чоловіче безпліддя;
  • невдалі спроби ЕКЗ;
  • безпліддя нез’ясованого походження ⠀

Остаточне рішення про доцільність проведення передімплантаційної діагностики приймає репродуктолог, лікар-генетик і ембріолог індивідуально для кожної пацієнтки. 

Передімплантаційна діагностика в Києві

Передімплантаційна генетична діагностика – важливе і ефективне дослідження, яке дає відмінні результати. Така процедура дозволяє знизити ризик появи дитини з такими захворюваннями: синдром Дауна, синдром спінальної м’язової дистрофії, глухонімоту і багато інших. ПГД підвищує ефективність екстракорпорального запліднення, а ще знижує ймовірність переривання вагітності. 
Пройти якісну передімплантаційну генетичну діагностику можна в клініці репродуктивної медицини «LITA» в Києві. Наявність інноваційного обладнання і великий досвід репродуктологів – запорука грамотного проведення ПГД, досягнення вагітності, благополучного виношування та народження здорових дітей. У клініці використовують всі методи ПГД, які дозволяють діагностувати хромосомні патології плода.