Коли потрібна консультація репродуктолога - Lita

Коли потрібна консультація репродуктолога

4 Липня 2024

Давно мрієте про дитину і вже понад рік намагаєтеся її зачати, але нічого не виходить? Тоді не варто відкладати похід до репродуктолога в довгу шухляду. Саме тому, якими проблемами займається цей лікар і чому без його допомоги не обійтися в разі безпліддя, присвячений наш огляд. Продовжуйте читати, якщо ви справді бажаєте стати батьками!

Коли потрібно звернутися до репродуктолога

До лікаря-репродуктолога слід записатися на консультацію, якщо вам довелося зіткнутися з такими захворюваннями:

  • Збої менструального циклу та овуляції.
  • Одна або кілька завмерлих вагітностей.
  • Вроджені патології.
  • Скорочення фертильності.
  • Планування вагітності.
  • Безпліддя, спричинене незрозумілими причинами.
  • Показання до штучного запліднення.

Фахівці рекомендують парам удвох відвідати консультацію, під час якої лікар призначить жінці ультразвукове дослідження органів малого таза, чоловікові здати спермограму і проконсультує щодо подальшого лікування, виходячи з результатів обстеження. Оскільки частою причиною звернення до лікаря є одночасно жіноче та чоловіче безпліддя, тому консультація репродуктолога Київ потрібна парі, а не тільки комусь одному з партнерів, щоб скласти найкращий план лікування для цієї індивідуальної ситуації. 

Зазначимо, що репродуктолог займається не тільки лікуванням, а й профілактикою безпліддя, виключенням патологій під час зачаття, збереженням статевих клітин і плануванням відкладеної вагітності. Тільки після детального опитування пацієнтів лікар призначатиме відповідні обстеження і розроблятиме оптимальну стратегію лікування. Діагностичні методи можуть включати ультразвукове дослідження, аналізи, спермограму і, що часто буває, прийоми з іншими лікарями, якщо проблема пов’язана не тільки зі статевою системою.

Оскільки від результатів обстеження залежить правильний вибір лікування, дуже важливо знайти дійсно крутого фахівця, який поведе вас правильним шляхом. Можливо, вам зможуть допомогти тільки методи штучного запліднення, але про це не дізнаєшся без допомоги лікаря. Тож записуйтеся на прийом і станьте на крок ближче до мрії про батьківство!