Гормональний дисбаланс – одна з найпоширеніших причин безпліддя. Результатом такого збою є порушення овуляторного циклу у жінок та погіршення якості сперми у чоловіків.
Однак гормональне безпліддя можна успішно вилікувати, якщо виявити його чим раніше. Фахівці клініки «Літа» мають багаторічний досвід успішної роботи з такими розладами. Вони призначать ефективне коригувальне лікування, яке стане першим кроком до народження дитини.
Гормони та безпліддя
Наслідки гормонального дисбалансу можуть бути різними. Від серйозних (онкологія) до, здавалося б, дрібниць (надмірна вага). Серед жіночих гормонозалежних захворювань найпоширенішими є:
- міома матки (невеликі доброякісні нарости на стінках або шийці матки);
- ендометріоз (проліферація ендометрію всередині тканин матки і поза органом);
- дисфункція яєчників (ряд патологій, спричинених збоєм гормоноутворюючої функції, ендокринним дисбалансом, запаленням);
- аденоміоз (вторгнення слизової оболонки в м’язову тканину);
- Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) (гормональний розлад із збільшенням яєчників та утворенням численних кіст).
Захворювання жіночої репродуктивної системи, спричинені гормональним дисбалансом, додають багато незручностей та хворобливих станів. І без належного лікування вони переростають у безпліддя.
Є багато факторів, що провокують дисбаланс, що призводить до гормонозалежних захворювань:
- виснаження статевих залоз;
- неякісне або неадекватне харчування;
- стреси, депресії;
- погана екологічна ситуація, шкідливі звички;
- пасивний спосіб життя,
- сидяче життя;
- висока концентрація пролактину;
- адреногенітальний синдром;
- хронічні захворювання;
- черепно-мозкова травма, операції;
- статеві інфекції;
- самолікування гормональними препаратами.
Якщо завагітніти не вдається тривалий час, можливо, причиною є одне або кілька гормонозалежних захворювань. Не впадайте у відчай. Сучасні діагностичні процедури в клініці «Літа» виявлять дисбаланс, а кваліфіковані фахівці проведуть комплексну терапію та усунуть проблему. У переважній більшості випадків наші пацієнти отримують можливість завагітніти природним шляхом або за допомогою запліднення in vitro.
«Вагітні» гормони: довіряйте, але перевіряйте
Вагітним жінкам також часто потрібна гормональна корекція або підтримка. З перших днів вагітності відбуваються складні гормональні зміни. Перш за все, підвищується рівень прогестерону. Цей гормон сприяє утриманню ембріона і запобігає відторгненню імунної системи імплантованої яйцеклітини. Крім того, до його “обов’язків” входить підготовка корпусу до опори. Успішна вагітність неможлива без неї.
Їх функції виконують пролактин, ФСГ (фолікулостимулюючий гормон), гормон росту, ЛГ (лютеїнізуючий гормон) та інші. Всі ендокринні органи також працюють із підвищеним стресом: гіпофіз, щитовидна залоза, наднирники. У цей процес вбудовується нова залоза, плацента, яка починає функціонувати. Підвищується рівень естрогену, який “відповідає” за ріст матки, виведення зайвої рідини, нормалізацію тиску, а також “бере участь” у пологах.
Будь-які порушення в цьому гормональному оркестрі можуть дати зворотний ефект. Причини їх виникнення бувають двох видів:
- патологія;
- порушення в центральній нервовій системі.
На додаток до емоційної нестабільності, серйозні або тривалі гормональні збої під час вагітності можуть спровокувати:
- загроза викидня;
- затримка розвитку плода;
- затяжна вагітність;
- маткові кровотечі;
- поява пухлин.
А також зростає ризик народження дитини з вадами розвитку. Щоб уникнути ускладнень перебігу вагітності, варто зробити гормональний тест. Особливо, якщо раніше був викидень, є підозри на порушення розвитку або загрозу втрати плода. Фахівці клініки Lita також рекомендують проводити діагностику при нерегулярних циклах, пізніх менструаціях до зачаття або симптомах:
- тахікардія без зовнішніх причин;
- зміна настрою, бурхлива реакція на шум;
- шкірні висипання;
- безсоння, нудота, запаморочення у другому триместрі.
Найнебезпечнішими з них є біль внизу живота і кров’янисті виділення. Своєчасне звернення до лікаря допоможе позбутися дискомфорту і зберегти вагітність. За результатами діагностики в клініці «Літа» буде призначений індивідуальний курс гормональної підтримки, і все буде добре!
Після пологів: гормони та годування
Гормональний фон в організмі жінки після пологів зазвичай нормалізується сам по собі. Часто трапляються випадки, коли цьому процесу потрібна допомога. Не можна ігнорувати дисбаланс, оскільки він може серйозно вплинути на роботу всіх органів, а збій у виробництві пролактину може вплинути на кількість виробленого молока. Крім того, гормональні збої завдають шкоди психічному здоров’ю.
Причинами післяпологових гормональних порушень є:
- важка праця;
- стрес;
- хвороби;
- розлад харчової поведінки;
- шкідливі звички;
- прийом ліків;
- нестача грудного молока.
Симптоми цього явища досить різноманітні. Будь-який із ознак вже є достатнім приводом для звернення до лікаря. Спеціальний аналіз, який буде призначений після попередньої консультації в клініці Lita, визначить зв’язок з гормональним дисбалансом таких симптомів, як:
- головні болі, запаморочення;
- порушення сну;
- підвищений артеріальний тиск;
- набряк;
- апатія або дратівливість, депресія;
- надмірне потовиділення;
- зниження лібідо;
- швидка стомлюваність;
- випадання волосся або ріст волосся на тілі;
- коливання ваги;
- тривалі, болісні, важкі місячні.
Зверніться до нашої клініки, і досвідчені гінекологи та ендокринологи не дозволять гормональним порушенням зіпсувати радість материнства.