Чоловіче безпліддя: як лікувати | LITA

Які види чоловічого безпліддя існують і як їх лікувати?

5 Квітня 2023

Для появи чолового безпліддя існує багато причин – від постійних стресів до погіршеної екології. Також якість сперми погіршується від шкідливих навичок, поганого харчування, малорухливого способу життя. Якщо виникають ситуації, що природним способом зачати дитину не виходить, парі слід звернутися по допомогу лікаря та діагностику. Перевірка сперми та інших показань чоловіка допоможе встановити причини та призначити лікування.

Як встановлюють безпліддя та його причини?

Труднощі із зачаттям в основному пов’язані з низькою якістю сперми, малої її кількості та малорухомості сперматозоїдів. Це може бути спричинене як зовнішніми факторами, так і генетичними або ендокринними порушеннями.

Щоб зрозуміти, що є причиною порушеням репродуктивної функції, проводять комплексну діагностику. За її результатами також призначають відповідне лікування чоловічого безпліддя.

Діагностика включає повний комплекс дослідження репродуктивного здоров’я, за показаннями яких встановлюють причини безпліддя. Це може бути:

1. Захворювання яєчок, які спричинили патологічні зміни внаслідок вроджених аномалій чи попадання інфекції. Як результат – зниження чи відсутність продукції сперматозоїдів.

2. Антиспермальні тіла, коли на сперматозоїди починають вироблятися антитіла через несприйнятливість їх як рідних клітин організму.

3. Порушення еякуляції, коли насіння виділяється раніше чи пізніше необхідного для зачаття моменту.

4. Варікоцеле. Розширення вен в області насіннєвого канатика та яєчок. Це знижує фертильність.

Також трапляються гормональні порушення з появою гіпоплазії яєчок, непрохідність сім’явивідного каналу, хронічні захворювання на кшталт орхіт, уретрит, простатит та ін.

Види безпліддя та методи лікування

На підставі порушень діагностують один із видів чоловічої безплідності:

· імунне;

· секреторне;

· екскреторна інфертильність;

· поєднана інфертильність.

При ситуації, коли причини не стосуються видимих ознак, а скоріше психогенних або генетичних підстав, діагностують відносне безпліддя.

За результатами дослідження та постановки діагнозу можуть призначити терапевтичні схеми для зняття запальних процесів, медикаментозне лікування або пропонують скористатися програмою екстракорпорального запліднення.