Які шанси на ЕКЗ запліднення з першої процедури? | LITA

Які шанси на ЕКЗ запліднення з першої процедури?

7 Лютого 2024

Понад сорок років екстракорпоральне запліднення широко застосовується в медицині, про його ефективність постійно точаться обговорення між фахівцями, а також незліченні міфи ходять серед звичайних людей. Що ж говорять реальні дані?

Що говорить статистика?

Багато пар, починаючи лікування безпліддя методом ЕКЗ, цікавляться статистичними даними, однак це суха статистика, яка не враховує безлічі факторів.

Згідно з дослідженнями, з першої спроби ЕКЗ запліднення настає приблизно в 35 відсотках випадків. Найчастіше завагітніти вдається з другого або третього разу. І зовсім у рідкісних випадках необхідна більша кількість процедур.

Бездітні пари, які втратили надію завагітніти природним шляхом, як правило, готові до такого перебігу подій, але, природно, всім хочеться отримати бажаний результат з першої програми.

Фактори, що впливають на ефективність ЕКЗ

Точно сказати, в якому випадку вагітність після процедури ЕКЗ настане з першого разу, не може жоден фахівець, оскільки на це впливає занадто багато чинників. Однак є низка причин, які абсолютно точно знижують ефективність лікування:

  1. Фактори безпліддя. Відсутність овуляції, відсутність здорових сперматозоїдів і багато іншого різною мірою впливають на можливість зачаття.
  2. Вікові критерії пацієнтки. Чим старша жінка, тим менший запас яйцеклітин, а ближче до 40 років спостерігається значне зниження кількості та якості яйцеклітин.
  3. Стан слизової оболонки матки. Дуже важливий фактор, щоб ендометрій був готовий прийняти плід. Він повинен мати відповідну структуру і товщину, за деяких патологій це забезпечити неможливо.
  4. Якість сперми. Не завжди при безплідді пари причина в стані здоров’я жінки. Приблизно в половині випадків патології в організмі батька не дають можливості завагітніти жінці. Проблеми зі спермою або станом статевих органів, вікові зміни у чоловіків настають пізніше, але вони також можуть зіграти свою роль.
  5. Запас яйцеклітин. Не завжди зниження або відсутність яйцеклітин є віковою причиною жінки, за низки патологій вони можуть не розвиватися й у молодих пацієнток.

Відмовлятися від процедури ЕКЗ, ґрунтуючись на даних статистики, не варто, кожен випадок індивідуальний і, можливо, ваш випадок призведе до бажаної вагітності з першого разу.