Що важливо знати про процедуру ЕКЗ | LITA

Що важливо знати про ЕКЗ перед тим, як зважитися на процедуру

29 Жовтня 2024

Мрієте про дитину, але вам поставили діагноз безпліддя? Не поспішайте впадати у відчай! У наш час існує процедура екстракорпорального запліднення, здатна втілити вашу мрію про батьківство в життя. Саме тому, що це за технологія і як вона працює, присвячений сьогоднішній огляд. Продовжуйте читати, якщо не готові відмовитися від мрії!

Особливості та переваги ЕКЗ

Екстракорпоральне запліднення – це технологія штучного зачаття, що виконується за межами жіночого тіла в лабораторних умовах. Цей метод має 68% успіху настання вагітності з першої спроби та користується великою популярністю серед тих, кому діагностували безпліддя. Але важливо розуміти, що процедуру рекомендують тільки, коли іншим методам не вдалося відновити здатність пари до зачаття. Адже технологія екз складна і складається з безлічі етапів:

  • Перший крок – стимуляція овуляції для створення більше одного фолікула за один овуляторний цикл. Протокол стимуляції та її тривалість залежить від індивідуальної ситуації жінки і того, яка кількість яйцеклітин має дозріти за раз. Для стимуляції жінка приймає гормональні препарати певний час.
  • Другий крок – пункція яйцеклітин у жінки і здача сперми чоловіком. Ці матеріали з’єднуються в лабораторних умовах для створення ембріона. Після його поміщають у спеціальні умови, чекаючи на його дозрівання.
  • Третій крок – введення ембріона в матку. Маніпуляція проходить без болю для пацієнтки, але їй доведеться приймати нові гормональні препарати для збереження вагітності. Тільки через два тижні можна провести перший тест на вагітність.

Як ви розумієте, основне навантаження лягає на жіночі плечі. Але результати, що обіцяє процедура, варті того. Однак слід переконатися, що ви є підходящим кандидатом саме на це лікування. Можливо, причину безпліддя легко вирішити за допомогою медикаментозної терапії або хірургічного втручання. А може, навпаки, вам більше підійде метод внутрішньоматкової інсемінації або донорства яйцеклітин і сперми.

З’ясувати це здатен тільки досвідчений лікар-репродуктолог. Тож не зволікайте, записуйтеся на консультацію до фахівця і дізнайтеся стратегію лікування, яка вам підходить!