Що потрібно знати перед проведенням ЕКЗ | LITA

Що необхідно знати перед процедурою ЕКЗ?

14 Березня 2024

Серед досить складних і багатоетапних процесів варто виділити екстракорпоральне запліднення. Це технологія, яка спочатку спрямована на те, щоб стимулювати яєчники з метою вироблення яйцеклітин. Після цього здійснюється пункція яйцеклітин з подальшим заплідненням, після чого в матку переносяться ембріони з подальшою імплантацією. У тому разі, якщо жінка наважилася на проходження такої процедури, обов’язково потрібно ознайомитися з основними факторами, які потрібно врахувати.

ЕКЗ – процедура, що потребує багато часу Зважившись на таку процедуру, варто звернути увагу на те, що ціна ЕКЗ в Україні є досить високою. Але, незважаючи на це, багато жінок наважуються на цю процедуру. Тут дуже важливо приготуватися до того, що певний проміжок часу саме ЕКЗ виступатиме першочерговим завданням. Це пов’язано з тим, що процедура складається з кількох етапів.

Насамперед, жінці необхідно здати аналізи. При цьому можливі ситуації, коли і зовсім доведеться перебувати в клініці протягом дня. Не менш важливим є те, що сам процес ЕКЗ є досить виснажливим, як в емоційному, так і у фізичному плані.

Зміни в настрої й тілі

Весь цикл екстракорпорального запліднення може проявлятися деякими фізичними ефектами, про які багато хто навіть не здогадується. На перших етапах циклу кожна жінка повинна приготуватися до того, що їй доведеться приймати певні лікарські препарати, які відповідають за процес стимуляції яєчників. Через те, що в організмі відбуваються гормональні перебудови, можуть виникати різні побічні ефекти. Серед основних симптомів варто виділити:

● здуття живота;

● нудота;

● тяга до їжі;

● болючість грудей.

Такі симптоми на етапі прийому лікарських препаратів можуть виникати, тому рекомендується підготуватися до цього процесу завчасно. Але якщо було помічено, що симптоми минають не в легкій формі, а посилюються, варто звернутися по допомогу до лікаря, який обов’язково дасть рекомендації щодо поліпшення загального стану організму.