Ендометріоз – поширене гінекологічне захворювання. При його розвитку клітини ендометрія (шару, що вистилає матку зсередини) розростаються за його межами. Така патологія може виникнути не тільки в відділах репродуктивної системи, але також в черевній порожнині, легенях, шлунково-кишковому тракті.
Особливості та причини ендометріозу
Причини розвитку ендометріозу можуть бути різними. Серед них:
- спадковість;
- переривання вагітності;
- гормональні порушення;
- дефіцит заліза і багато інших.
Симптоми ендометріозу у різних жінок можуть відрізнятися. Багато в чому вони залежать від місця розташування патології. Найчастіше симптоми можуть виражатися больовими відчуттями, збоями менструального циклу, спонтанними кров’яними виділеннями в середині циклу, сонливістю, частою втомою.
Ендометріоз не є фактором повного безпліддя, але він сильно впливає на якість життя жінки. Він може розвиватися з різною швидкістю і ступенем тяжкості. Найчастіше це захворювання зустрічається у жінок репродуктивного віку. Дуже важливо виявити цю патологію на ранній стадії, так як вона може стати причиною безпліддя і виявляє загальну загрозу для жіночого здоров’я в цілому.
Класифікація ендометріозу і його лікування
Виявити ендометріоз дозволяє УЗД органів малого таза. На додаток можуть бути призначені і такі методи діагностики, як: МРТ, КТ, гістероскопія.
Виділяють дві групи ендометріозу:
- Внутрішній генітальний – ендометріози тіла і шийки матки, яєчників і маткових труб.
- Зовнішній – ендометріози піхви, пупка, кишечника, промежини і органів малого тазу.
Лікування цього захворювання призначається строго в індивідуальному порядку. Як правило, лікування починається з прийому гормональних препаратів. Другий варіант лікування – хірургічний.
Чи можна завагітніти при ендометріозі?
Імовірність завагітніти жінці з ендометріозом є, але не у всіх випадках. Шанси завагітніти залежать від ступеня тяжкості даного захворювання. Порушення овуляції, запальний процес, спайковий процес – все це служить причиною безпліддя при ендометріозі.
Як показує статистика, більше половини пацієнток з діагнозом ендометріоз можуть завагітніти і народити здорову дитину. Найчастіше саме вагітність є ефективним способом призупинити розвиток ендометріозу. Однак важливо пам’ятати про фактори ризику при вагітності на тлі даного гінекологічного захворювання. До таких факторів відносять позаматкову вагітність, розрив матки, викидень.
Контроль досвідченого гінеколога є обов’язковою умовою для жінок з діагнозом ендометріоз.
У клініці репродуктивної медицини «LITA» працюють висококваліфіковані і грамотні лікарі-гінекологи, які використовують ефективні методи лікування ендометріозу. Вони допоможуть побороти різні гінекологічні захворювання та виносити здорову дитину.
«LITA» – клініка, яка гарантує якісне лікування!