З яких етапів складається ЕКО | LITA

З яких етапів складається процедура штучного запліднення?

14 Березня 2024

Завдяки тому, що активно розвиваються допоміжні репродуктивні технології, унікальний метод ЕКЗ дає змогу проводити лікування безпліддя багатьом парам. Ця методика зараз вважається найефективнішою.

У яких випадках може застосовуватися технологія штучного запліднення?

Технологія штучного запліднення застосовується, якщо фахівці виявили:

● непрохідність або відсутність маткових труб;

● чоловіче безпліддя;

● ендометріоз;

● хвороби яєчників;

● безпліддя, що має незрозумілі причини та інші патології.

Процедура ЕКЗ рекомендована тим партнерам, яким інші способи лікування не дали бажаного ефекту. Що раніше подружжя звернеться в клініку, то вища ймовірність того, що вони зможуть зачати дитину.

Етапи програми штучного запліднення

Методика штучного запліднення включає в себе такі етапи:

1. Для початку проводиться підготовчий етап.

2. На наступному етапі виконується стимуляція яєчників, під час якого жінка приймає спеціальні лікарські препарати.

3. Після закінчення стимуляції дозрівають фолікули з яйцеклітинами.

4. Спеціаліст пунктирує яєчник, забирає яйцеклітини.

5. Яйцеклітини запліднюються з використанням чоловічого біологічного матеріалу за межами материнського організму. Для запліднення фахівці створюють максимально сприятливі умови.

6. Якщо знижена якість сперми чоловіка, вводиться одиничний сперматозоїд у яйцеклітину. Для процедури використовується спеціальна мікроголка.

7. Через кілька діб отриманий ембріон поміщається в маткову порожнину, де він далі розвивається.

Одна спроба ЕКЗ дає шанс зачаття приблизно від 20% до 45%. Це в рази вище, ніж у разі настання вагітності природним шляхом. Імовірність успішного зачаття дитини за допомогою штучного запліднення може залежати від певних чинників, наприклад, віку партнерів, стану здоров’я пацієнтів, якості ліків, які використовуються, якості та кількості ембріонів тощо. У деяких випадках перша спроба виявляється невдалою. Це зовсім не означає, що ця методика неефективна.

Практично 90% безплідного подружжя може зачати малюка, провівши кілька спроб штучного запліднення. Завдяки сучасним допоміжним репродуктивним технологіям мільйони пар по всій планеті вже змогли народити довгоочікувану дитину.