Вплив ЕКЗ на організм жінки - Lita

Вплив ЕКЗ на організм жінки

20 Липня 2022

Для деяких безплідних пар процедура ЕКЗ (екстракорпоральне запліднення) – єдиний шанс завагітніти та народити здорову дитину. За останні кілька років ця допоміжна репродуктивна технологія стала дуже популярною в Україні та за кордоном.

Процедура ЕКЗ виконується в лабораторних умовах, поза організмом жінка.

Перша дитина, яка була зачата за допомогою процедури екстракорпорального запліднення, з’явилася на світ ще 1978 року у Великій Британії. З того часу репродуктивна медицина не переставала вдосконалюватися. Сьогодні наука продовжує активно розвиватися, пропонуючи безплідним парам найкращі методи допоміжних репродуктивних технологій, що значно підвищує шанси на успішну вагітність.

Чи небезпечно ЕКЗ?

На жаль, багато людей вірять міфам, необґрунтованим твердженням, домислам про те, що процедура ЕКЗ становить серйозні ризики для здоров’я жінки та майбутньої дитини. В даний час проведено безліч клінічних досліджень, які довели безпеку екстракорпорального запліднення. І всі ці небезпечні наслідки на кшталт передчасного клімаксу, розвитку гінекологічних захворювань вони невірні. Будь-які побічні ефекти насправді можуть бути викликані з іншими супутніми захворюваннями пацієнтки, але щоб їх мінімізувати, вона повинна пройти комплексне медичне обстеження, призначене лікарем. Також майбутня мама має відповідально поставитися до здачі аналізів, які дозволять виявити можливі протипоказання до штучного запліднення та покажуть готовність жінки до ЕКЗ. Пацієнтка повинна суворо дотримуватись усіх рекомендацій фахівця.

Регулярне відвідування лікаря для планових та позапланових оглядів – важливий етап на шляху до успішного перебігу вагітності та благополучних пологів. Тому майбутня мама зобов’язана стежити за станом свого організму.

Вагітність ЕКЗ відрізняється від звичайної лише способом зачаття. Залежно від показань використовуються протоколи зі стимуляцією (за допомогою гормональної терапії) або стимуляції яєчників.

ЕКЗ у Києві: куди звернутися?

Мрієте завагітніти та народити здорового малюка? Бажаєте убезпечити себе від можливих ризиків у результаті ЕКЗ? Звертайтеся до клініки репродуктивної медицини «LITA», де ви можете отримати кваліфіковану та високоякісну допомогу з питань ЕКЗ. Тут працюють найкращі лікарі, які допоможуть вам благополучно завагітніти та виносити малюка.