Вітрифікація яйцеклітин і ембріонів - відкладене материнство - Lita

Вітрифікація яйцеклітин і ембріонів – відкладене материнство

14 Серпня 2020

Допоміжні репродуктивні технології знаходяться в постійному розвитку. Вони вдосконалюються, доповнюються новими методами, але головне – допомагають сімейним парам нарешті пізнати щастя бути батьками. Сучасна репродуктологія пропонує бездітним парам нові можливості, що більшують шанси мати дітей і навіть розширюють часові межі їх появи. Йдеться про вітрифікацію (заморожування) яйцеклітин і ембріонів.

Вітрифікація яйцеклітин – це надшвидке заморожування і тривале зберігання яйцеклітин. Такий високотехнологічний метод став проривом в науці і практиці репродуктології. Він набирає популярність серед сучасних жінок, які хочуть відкласти своє материнство на більш пізній період. Як показує практика, заморозка яйцеклітин дозволяє зберегти високі шанси зачати дитину, а ще спрощує схему лікування безпліддя і допомагає подружній парі народити довгоочікуваного здорового малюка.

Що потрібно знати про вітрифікацію яйцеклітин, ембріонів?

Останнім часом все більше сімейних пар не поспішають народжувати дітей, оскільки хочуть спочатку здобути освіту, вирости у фінансовому плані, побудувати успішну кар’єру, щоб в майбутньому забезпечити своїх дітей усім необхідним, підвищити рівень свого життя, встигнути помандрувати. Однак люди часто не думають про те, що після 35 років репродуктивна функція згасає і шанси завагітніти помітно знижуються. Є високі ризики невиношування вагітності і розвитку хромосомних аномалій у ембріонів. Але завдяки заморожуванню ембріонів або статевих клітин можна народити власну здорову дитину пізніше. Вітрифікація затребувана саме через вікові чинники, які впливають на вірогідність зачаття малюка.

Замороження ооцитів вважається досить ефективним методом кріоконсервації. Завдяки вітрифікації відбувається швидке глибоке заморожування ембріонів і статевих клітин. Цей передовий метод ідеально підходить для одиноких жінок, які хочуть відстрочити материнство або скористатися послугами донора.

Перед вітрифікацією ембріони культівують (вирощують) в спеціальному інкубаторі 5-6 діб. Отримані ембріони або клітини потім поміщають в спеціальні ємності, а потім занурюють у резервуар з рідким азотом (температура якого становить -196 градусів). Зберігати заморожені ембріони в кріобанку можна необмежений час, адже термін і метод зберігання не впливає на їх якість, оскільки використовуються оптимальні умови для їх зберігання.

Скористатися своїми замороженими яйцеклітинами може здорова жінка без протипоказань до виношування вагітності та пологів і бажає пізнати щастя материнства. Що стосується віку, то він може досягати і 45, і 48, і навіть 50 років.

Які переваги вітрифікації яйцеклітин?

  • клітини не пошкоджуються кристалами льоду;
  • клітини зберігають повну життєздатність;
  • якість ембріонів не змінюється.

Перша дитина із замороженої яйцеклітини народилася в 1999 році.

Коли використовується вітрифікація?

  • При проведенні програми ЕКЗ з метою збереження ембріонів і перенесення їх в наступних циклах.
  • Для збереження фертильності яйцеклітин на багато років.

Скористатися програмою вітрифікації ооцитів можуть всі здорові молоді жінки, охочі відкласти материнство на майбутнє. Цей метод також доступний і пацієнтам з онкологічними захворюваннями. Перед проведенням опромінення або перед курсом хіміотерапії, з дозволу лікаря-онколога, можна виконати стимуляцію яєчників і отримати яйцеклітини для подальшої заморозки. Варто зазначити, що подібна практика дуже затребувана в багатьох країнах.

Якщо ви з тих чи інших причин хочете відстрочити настання вагітності і вдатися до методу вітрифікації яйцеклітин – звертайтеся в клініку репродуктивної медицини «LITA». У вас є можливість отримати безкоштовну первинну консультацію лікаря-репродуктолога і записатися до нас на прийом. У нашій клініці кращі лікарі з багаторічним досвідом роботи в репродуктивній сфері і тільки ефективні і перевірені методи лікування безпліддя.