Вже понад півсотні років відоме штучне запліднення. З його допомогою на світ з’явилося близько шести мільйонів малюків. І до сьогодні цієї методики немає рівних. Хоча результат міг би бути набагато вищим, адже навколо ЕКЗ постійно присутні обговорення, які далеко не завжди позитивно впливають на рішення людини. Розглянемо найпоширеніші міфи.
Зниження запасу яйцеклітин після процедури
ЕКЗ запліднення – процедура, яка не здатна якимось чином впливати на кількість яйцеклітин. Кожен організм індивідуальний. Він може по-різному реагувати на процедури, що проводяться. Але, у будь-якому разі, фахівці за весь час роботи в цій сфері не бачили ситуацій, у яких після штучного запліднення настав ранній клімакс.
Якщо вам цікаве наукове пояснення, зверніться до фахівців ЕКЗ-клініки.
Народжені після ЕКЗ недорозвинені
Це один із найпоширеніших міфів. Насправді все зовсім по-іншому. Діти, які народилися шляхом штучного запліднення:
· Здорові;
· Розумні;
· Розвинені відповідно до норм
Численні дослідження показали, що для отримання позитивного результату ЕКЗ процедури відбирають виключно генетично якісні ембріони. Це є запорукою «здоров’я» майбутнього малюка.
Міф №3: ЕКЗ – багатоплідна вагітність
Штучне запліднення передбачає перенесення ембріонів у порожнину матки. Лікарі знають, як важливо зробити все грамотно на цьому етапі. Саме тому переносять не більше 2-х ембріонів. В окремих випадках це неможливо. Тоді переносять лише один із ембріонів.
Звичайно ж, трапляється багатоплідна вагітність. Це можливо, коли ембріон самостійно поділяється. Але таких випадків 1 на 20.
ЕКЗ запліднення призначене для жінок за 40 років.
Щоб спростувати цей міф, достатньо вивчити статистику. Вона показує, що найчастіше до фахівців ЕКЗ клініки звертаються молоді жінки. Адже з кожним роком кількість тих, кому ставлять діагноз «безпліддя», зростає. І це жінки за 25 років.
Крім того, для проведення процедури зовсім не важливо, скільки вам років. Головне – мати бажання народити здорову дитину
ЕКЗ запліднення – це багато болю
Сучасні технології дозволяють уникнути цього. Процедура екстракорпорального запліднення загалом не викликає жодного болю. Допускається дискомфорт.
Забір ооцитів під час проведення пункції проводять за допомогою знеболюючих засобів.