Приблизно 1/5 подружніх пар стикаються з безпліддям. При цьому багато хто вирішує цю проблему, використовуючи процедуру ЕКЗ. Однак далеко не кожна пара наважується на цю процедуру, оскільки ще сумнівається. Гінеколог-репродуктолог нашої клініки в Києві зможе розвіяти будь-які сумніви, зробить все можливе, щоб пацієнти змогли народити довгоочікуваного малюка.
Що собою являє протокол ЕКЗ?
Процедура, під час якої в лабораторних умовах яйцеклітини запліднюються спермою – це ЕКЗ. Методика дає можливість отримати запліднені ембріони, надалі їх перенести в порожнину жіночої матки.
У будь-якій клініці репродуктивної медицини технологію штучного запліднення виконують кількома методами, наприклад, з використанням традиційної методики ЕКЗ, за допомогою інтрацитоплазматичної ін’єкції сперматозоїдів тощо.
Що таке стимуляція яєчників?
Перед проведенням процедури штучного запліднення жіночий організм стимулюється за допомогою спеціальних лікарських препаратів. Ці препарати дають можливість дозріти відразу кільком яйцеклітинам. Стимуляція вважається важливим, обов’язковим етапом курсу терапії безпліддя. Тільки завдяки стимуляції лікарі отримують кілька яйцеклітин.
Під час стимуляції жінці робляться певні уколи протягом 14 днів. Щоб процедура в підсумку була успішною, майбутня мама зобов’язана дотримуватися всіх рекомендацій лікаря.
Як проводиться курс терапії від безпліддя?
Будь-який курс терапії, який дає можливість вилікувати безпліддя, виконується в кілька кроків:
- Для початку фахівець виконує пункцію яєчників. Це дає можливість лікарю отримати яйцеклітини.
- Після виконується запліднення, під час якого яйцеклітини поєднуються зі спермою.
- Через кілька днів, коли ембріон трохи підростає, його поміщають у матку жінки.
Це тільки коротко про те, як проходить методика ЕКЗ. Але перед тим, як виконується штучне запліднення, партнери обов’язково проходять ретельне обстеження, здають певні аналізи.
Зазначимо те, що процедура ЕКЗ не проводиться в певних випадках і має деякі протипоказання. Тому для початку радимо вам проконсультуватися з репродуктологом нашої клініки, і тільки після цього ухвалити остаточне рішення – проводити штучне запліднення чи відмовитися від цієї технології.