Процедура ЕКЗ. Руйнуємо міфи - Lita

Процедура ЕКЗ. Руйнуємо міфи

12 Листопада 2019

Згідно зі статистикою, кожна 5-а сімейна пара в Україні має проблеми із зачаттям дитини, а приблизно 20% з них потребують процедури ЕКЗ. ЕКЗ – екстракорпоральне запліднення. Історія ЕКЗ почалася ще понад 40 років, але незважаючи на це навколо даної процедури з року в рік з’являється безліч міфів, і як тільки розвіюються одні, з’являються інші. Але в чому істина – знають тільки лікарі-репродуктологи. У цій статті будуть розвінчано найпопулярніші міфи про процедуру ЕКЗ, а також описані деякі цікаві факти репродуктивної медицини.

5 найпоширеніших міфів про ЕКЗ

1 Міф. ЕКЗ – високі шанси народити хворого або недоношеного малюка

Вельми помилкова думка. Швидше за все відбувається навпаки: дитина, народжена за допомогою процедури ЕКЗ, буде більш здоровою. Справа в тому, що для штучного запліднення вибирають найбільш якісні ембріони, отже, діти виростають більш здоровими. Варто зазначити, що перша в світі дитина, яку зачали за допомогою ЕКЗ – Луїза Браун – здорова мама, яка народила двох синів природним шляхом. Лікарі запевняють, що екстракорпоральне запліднення не впливає ні на здоров’я дітей, ні на їх майбутню репродуктивну здатність.

2 Міф. Процедура ЕКЗ негативно впливає на подальшу репродуктивну функцію у жінок.

Це не так. У більшості жінок репродуктивне здоров’я не піддається ніяким негативним впливам, і гормональна система працює не гірше, ніж до проведення екстракорпорального запліднення. Зрозуміло, якщо робити ЕКЗ більш 4-х разів, то є висока ймовірність, що гормональний фон буде «виснажений», тому лікарі не радять перевищувати кількість циклів ЕКЗ.

3 Міф. За допомогою ЕКЗ можна вибрати стать майбутньої дитини

Це також не відповідає дійсності. Визначити стать плода до перенесення ембріонів в матку без спеціальних досліджень не можна. Але є процедура, яка дозволяє на 2-5 добу розвитку ембріона дізнатися його хромосомний набір і визначити стать.

4 Міф. ЕКЗ – один із способів вилікувати безпліддя

Ще один усталений міф. Штучне запліднення лише допомагає сімейним парам обійти проблему безпліддя і нарешті стати батьками. Адже лікування безпліддя починається ще задовго до проведення ЕКЗ, і коли всі спроби зачати дитину марні, лікарі-репродуктологи пропонують звернути увагу на штучне запліднення, яке виступає немов «рятівний круг» для тих, хто дуже хоче мати дітей.

5 Міф. ЕКЗ – завжди народження двійні

Найпоширеніший міф. Хоча, дійсно, після ЕКЗ багатоплідна вагітність зустрічається набагато частіше, ніж при природному зачатті, але це не дає 100% гарантію думати, що жінка обов’язково народить двійню або трійню. Як відомо, лікарі зазвичай переносять відразу кілька ембріонів, щоб збільшити шанси, що, хоча б один з них успішно приживеться. Тому насправді багато історій, коли двійня або трійня народжується частіше після ЕКЗ, ніж після природної вагітності.

І на «закуску» кілька цікавих фактів про ЕКЗ

  • За статистикою, понад 6 млн дітей у світі з’явилося на світ завдяки процедурі ЕКЗ. Дивно, яка величезна кількість людей отримала право на життя завдяки сучасній медицині.
  • ЕКЗ – ефективний і безпечний спосіб зачати дитини практично в будь-якому віці.
  • Процедура ЕКЗ безболісна, адже все ін’єкції робляться крихітної голкою в підшкірно-жировий шар в області живота і майже не викликають ніякого дискомфорту.
  • У ЕКЗ немає побічних ефектів, зрозуміло, якщо дана процедура була проведена кваліфікованим лікарем.

Якщо вас цікавить процедура ЕКЗ, ви хочете отримати детальну консультацію і будь-яку іншу достовірну інформацію про штучне запліднення – звертайтеся в клініку репродуктивної медицини «LITA».