Найпопулярніші міфи та правда про ЕКЗ - Lita

Міфи і правда про ЕКЗ

6 Серпня 2021

Незважаючи на те, що метод ЕКЗ (екстракорпоральне запліднення) існує вже понад 40 років і допоміг з’явитися на світ понад 6 мільйонів чоловік, до цих пір навколо допоміжних репродуктивних технологій ходить безліч міфів і забобонів.

Найпопулярніші міфи про ЕКЗ

МІФ №1. ЕКЗ знижує у жінки запас яйцеклітин і стає причиною настання раннього клімаксу

Насправді процедура ЕКЗ жодним чином не впливає на оваріальний резерв.

МІФ №2. “Діти з пробірки” зазвичай неповноцінні і відстають у розвитку.

Численні дослідження говорять навіть про зворотне. Справа в тому, що для успішного ЕКЗ відбираються найвитриваліші і сильні ембріони.

МІФ №3. ЕКЗ – це завжди багатоплідна вагітність.

Не у всіх випадках! Можна перенести відразу кілька ембріонів, а можна тільки один. Просто, коли переносять в матку кілька ембріонів, то збільшують ймовірність настання вагітності. В наші дні процедура ЕКЗ настільки удосконалилася, що немає необхідності перенесення відразу декількох ембріонів. Але треба розуміти, що і один ембріон може розділитися.

МІФ №4. ЕКЗ роблять жінкам за 40 і старше.

На сьогоднішній день статистика навіть говорить зворотнє. Справа у тому, що в наші дні молодих жінок з діагнозом “безпліддя” більше, ніж було раніше, тому ЕКЗ часто застосовується і в досить молодому віці.

МІФ №5. ЕКЗ – це боляче і неприємно.

Процедура екстракорпорального запліднення не викликає больових відчуттів. Забір ооцитів під час пункції проводиться зі знеболенням під контролем УЗД.

МІФ №6. ЕКЗ вагітність протікає важко.

Вагітність, отримана в результаті ЕКЗ, нічим не відрізняється від звичайної і “особливих” ускладнень не має.

Насправді міфів навколо ЕКЗ набагато більше, але практично всі вони є помилковими. Не варто вірити всьому, що говорять про екстракорпоральне запліднення. Якщо у Вас є страхи або сумніви, обговоріть їх з лікарем-репродуктологом.
ЕКЗ – ефективний метод лікування безпліддя, якого не варто боятися. У більшості випадків безпліддя, це єдиний шанс народити власну дитину.