ЕКЗ – сучасна технологія, яка допомагає людям здійснити мрію – народження здорової дитини. Вона дала можливість багатьом бездітним парам стати батьками здорового малюка. Однак, чи всім підходить ця методика?
Що таке ЕКЗ?
Досить складним методом лікування безпліддя є екстракорпоральне запліднення, де застосовуються високотехнологічні методики медицини. Технологія включає кілька етапів:
- консультація фахівця;
- обстеження та лабораторні дослідження;
- стимуляція яєчників;
- пункція яйцеклітин;
- запліднення і культивування ембріонів;
- перенесення ембріонів у матку;
- діагностика вагітності.
Якщо відбулося успішне настання вагітності, далі все відбувається, як і за природного перебігу вагітності.
Коли не застосовують ЕКЗ?
Насамперед екстракорпоральне запліднення є крайнім заходом, коли всі інші способи неможливі або не привели до необхідного результату. Тому фахівець не рекомендуватиме процедуру ЕКЗ, доки не будуть випробувані інші методи, якщо є ймовірність їхньої ефективності.
Також є перелік протипоказань, які включають як інфекційні, так і неінфекційні захворювання, серед яких:
- онкологічні захворювання;
- порушення обміну речовин;
- захворювання ендокринної системи;
- хвороби системи кровообігу;
- захворювання нервової системи;
- психічні захворювання.
Також слід зазначити, що після успішного лікування захворювань, які є протипоказаннями до ЕКЗ, фахівець може дозволити проходження цієї процедури.
Хибні моменти
Деякі пацієнти самі відмовляються від процедури ЕКЗ, навіть за сприятливих прогнозів фахівців, ґрунтуючись на міфах, які, незважаючи на десятиліття успішної практики, наполегливо ходять у народі. До таких міфів належать:
- неможливість після ЕКЗ народити природним шляхом;
- багатоплідна вагітність;
- висока смертність жінок після ЕКЗ;
Однак, як доводять дослідження – це не більше, ніж міфи, які шкодять репутації ефективної сучасної процедури, показники якої покращилися за останнє десятиліття в півтора раза.