Коли потрібно записатися на прийом до репродуктолога | LITA

Коли потрібно записатися на прийом до репродуктолога

29 Жовтня 2024

Ви з партнером давно мрієте завести дитину, але всі спроби закінчуються невдачею? Або ви хочете запобігти ризикам розвитку патологій у плода? Тоді вам обов’язково потрібно відвідати репродуктолога. Саме тому, чим займається лікар і як він здатен втілити в життя вашу мрію про батьківство, присвячений сьогоднішній гайд. Читайте далі, якщо хочете зрозуміти, куди рухатися далі!

Чим займається лікар-репродуктолог

Лікар репродуктивної медицини насамперед спеціалізується на збереженні здатності пари до зачаття і лікуванні безпліддя. До фахівця звертаються, якщо після року спроб завести дитину заповітні дві смужки на тесті все не з’явилися. Але цим його можливості не обмежуються і за допомогою фахівця вдається лікувати ендокринні патології, що впливають на фертильність; виключати генетичні фактори ризику в плода; зберегти статеві клітини перед початком лікування раку; проводити профілактику безпліддя, його діагностику та лікування. Крім того, тільки консультація репродуктолога Київ допоможе вам визначити, чи є ви кандидатом на методи штучного запліднення.

Тому першочергове завдання на шляху до планування вагітності – це потрапити на прийом до фахівця. І найкраще йти на консультацію не одному партнеру, а парі разом. Під час візиту лікар:

  • Збере детальну інформацію про репродуктивну систему пари.
  • Вивчить історію хвороби кожного з партнерів.
  • Проаналізує результати попередньої діагностики та висновків лікарів.
  • Призначить додаткові обстеження парі.
  • Виконає УЗД жінці та відправить чоловіка на спермограму.

Вибір методу лікування залежить від результатів обстежень. Якщо нездатність зачати дитину викликана гормональними порушеннями, запальними процесами або інфекціями, репродуктолог призначає медикаментозну терапію. Тривалість лікування залежить від стану пацієнта. У разі, коли в жінки діагностовано полікістоз яєчників або непрохідність фаллопієвих труб, а в чоловіка – варикоцеле або набуті патології статевої системи, призначається операція. І в тому разі, коли жоден із цих варіантів не відновив здатність пари до зачаття, фахівець рекомендує звернутися до допоміжних технологій штучного запліднення.

Вони включають екстракорпоральне запліднення, внутрішньоматкову інсемінацію, донорство яйцеклітин і сперматозоїдів, а також сурогатне материнство. Але лише репродуктолог точно знає, який метод вам підійде, тож не зволікайте із записом на консультацію!